Konto sprzedajacego na allegro zawieszone

Witam, mam pytanie, niedawno u pewnego użytkownika kupiłem perfumy, dokładnie w niedziele, wczoraj zrobiłem przelew przez opcje płace z allegro, od niedzieli pisze maile do tego użytkownika, ale on nie odpowiada, napisał mi tylko maila w niedziele zaraz po zakończonej aukcji że czeka 7 dni na wpłatę, a jeśli nie wpłacę uznaje aukcje za nieważną, teraz niestety dopiero zauważyłem że napisał on do mnie z innego maila niż ma podanego w danych na allegro a dokładniej tam ma XXX@o2.pl a wysłał do mnie z XXX@go2.pl, dziś wchodzę w jego konto na allegro i widzę że jego konto zostało zablokowane, mam rozumieć że zostałem oszukany? teraz nie wiem czy czekać jeszcze pare dni aż się odezwie, albo dostane paczkę, czy od razu zgłosić sprawę allegro?

Dzięki za wszelką radę, Pozdrawiam.

Co to jest “perfum” Zawsze wiedziałem, że są “perfumy”

Czekaj np. do końca tygodnia, a przez ten czas próbuj się z nim skontaktować.

Niekoniecznie. Mógł np. nie zapłacić zaległej prowizji i wtedy też konto blokują.

XXX@o2.pl i XXX@go2.pl to adresy przypisane do jednego konta na tlenie.

Info z konta na tlenie (zmieniłem tylko login):

Standardowo otrzymujesz 4 adresy e-mail do swojego konta - xyz@o2.pl, xyz@go2.pl, xyz@tlen.pl, xyz@prokonto.pl. One zawsze działają, nie musisz ich aktywować! 

Możesz również wybrać dodatkowe adresy, korzystając z formularza poniżej.

A co do oszukania Cię, to aktualnie chba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Ok trochę się uspokoiłem :wink: poczekam do końca tygodnia i zobaczymy, nr tel który podał działa, ale nikt go nie odbiera, wiec jakaś nadzieja jest :wink:

Dodane 14.06.2011 (Wt) 17:13

a własnie, czy allegro by mi wyslalo jakas wiadomosc jesli on by jakies walki krecil odnosnie aukcji?

Dodane 14.06.2011 (Wt) 19:00

właśnie dodzwonilem sie na ten nr, i okazalo sie ze to jest nr calkiem innej osoby, i ta osoba powiedziala mi ze juz pary ludzi dzwonilo do niej z tym samym problemem ;/

sandall , czyli prawdopodobnie zostałeś oszukany…

Ja też ostatnio padłem ofiarą oszusta, koleś na świeżo zarejestrowanym koncie bez pełnej aktywacji z podanymi przy rejestracji fałszywymi danymi kupił na mojej aukcji Kup Teraz.

Koleś podał taki adres (podaje pełne dane jakie widnieją w Alle żeby nikt się na niego nie nadział):

Oczywiście od razu się skumałem że to przekręt i zgłosiłem do Allegro ale puki co jestem stratny na koszcie wystawienia aukcji a frajer ma moje dane które może nie wiadomo jak wykorzystać…

zglosilem juz sprawe allegro, nie bede czekac bo niema na co.

No i nie kupuj perfum na allegro…

Większość to totalny syf i podróbki