Konto studenckie - gdzie, co i za ile

(piterbenks) #1

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

(januszek) #2

https://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste/konto-dla-mlodych

(skrzek) #3

a jaką przewagę ma mieć konto studenckie?

EDIT: bo jeśli chodzi jedynie żeby było bezpłatne, to nie trzeba być studentem. Mam obecnie rachunki w mBanku, ING i IdeaBanku, za żaden z nich nie płacę, a jak będą chcieli, to zmienię bank - niemal w każdym jest coś bezpłatnego.

(Apostoł) #4

Tylko to
https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-360-student
Wystarczy robić jedną transakcje kartą na miesiąc i wszystko jest za darmo.

(chomik325) #5

https://www.mbank.pl/indywidualny/m/ekonto-dla-mlodych-18/

Jestem w mBanku (wcześniej MultiBank) od 6-7 lat…nie miałem żadnych problemów, żadnych opłat, i bardzo fajne warunki dostałem na kredyt autka. :wink: Apka bardzo wygodna, wszelkie nowości wprowadzają właściwie jako jedni z pierwszych.

(hindus) #6

To prawda, mBank ma świetną aplikację mobilną, ich strona też jest bardzo dobra chociaż po ostatnich redesignach jest mniej czytelna niż była (moim zdaniem). Ogólnie to dobra opcja bo bank jest popularny, więc do wielu osób można robić przelewy wewnątrz systemu bez konieczności czekania na rozliczenie Elixir jak do innych banków.

Chociaż sam w mBanku jestem od jakichś 16 lat zaczynając od IzzyKonta, przechodząc potem na zwykłe eKonto (na studiach), nie tak dawno rozglądałem się za alternatywami, bo ze względu na rosnącą popularność zaczęli sobie pogrywać z opłatami (pojawiły się wymagane minima np. płatności kartą w miesiącu dla zwykłego konta żeby zachować jego darmowość).
Oprócz Alior Synca nie było niczego co by mi odpowiadało. No i patrząc na to, że Alior Sync zniknął, chyba dobrze zrobiłem zostając.

Fajne płatności przez telefon, karta kredytowa mogłaby być tańsza (w tej chwili coś koło 60 zł / rok, można mieć darmową spełniając jakieś chore limity płatności (zwłaszcza z perspektywy studenta) - ja potrzebowałem do rezerwacji za granicą więc ta opłata jest dla mnie akceptowalna chociaż mogłaby być mniejsza o 6’tkę z przodu :wink: ).

W każdym razie również polecam, nie jest to najtańszy ani najlepszy bank, ale dają wygodne narzędzia i są całkiem sprawni z załatwianiem różnych spraw,.

(chomik325) #7

A to ktoś jeszcze robi zwykłe przelewy na konto, a nie na numer telefonu przez Blik? :open_mouth: :joy:

(Apostoł) #9

Tak, na przykład mój uparty jak wół kolega, który boi się nowości i nadal używa Windows Phone’a, mówiąc, że wszystko tam działa i jednocześnie prosząc mnie o zamówienie Ubera.

(skrzek) #10

tak. jak płacę rachunki, ale może jeszcze jesteś na to za mały
bądź robię przelewy między własnymi rachunkami w różnych bankach

(chomik325) #11

Panie Duży - ja jestem wystarczająco duży na rachunki. :wink: I tu była mowa między wieloma osobami. Traktujesz swoją spółdzielnię albo ZUS jako osobę?

W dobie Blika i wśród swoich znajomych nawet nie patrzyłbym kto ma w jakim banku konto, żeby móc zrobić przelew, bo na palcach jednej ręki zliczę osoby, które nie używają przelewów na telefon. A tu o to chodziło.

(hindus) #12

Tak jak kolega @skrzek mówi, głównie rachunki, ale także przelewy do osób które nie korzystają z blika (rodzina, znajomi). To trochę jak z SMS… “czy ktoś jeszcze z nich korzysta skoro mamy Messengera, Whatsappa itd”? A jednak jak wyślesz SMSa to nawet ktoś z Nokią 3310 pierwszej generacji dostanie Twoją wiadomość.

(chomik325) #13

Dobrze, ok. Ja jednak patrzę na 90% sytuacji, a nie żeby było mi wygodnie w tych wyjątkowych 10%.
Na tej samej zasadzie kupiłem sobie małe zgrabne miejskie i oszczędne autko do pracy, a nie wielkie męskie kombi czy sedana, żeby mieć multum wygody podczas tego jednego czy dwóch wypadów w lato przez Polskę. :wink:

(chomik325) #15

No mBank nieprzerwanie trzyma się w trójce największych banków w Polsce. Także tez mogą sobie pozwolić na dobre oferty i warunki. :wink:

(skrzek) #16

Czyli Twoje studenckie konto nie mam mieć żadnych specyficznych wymagań, bo Ty tu zwyczajną gównianą szeptankę uskuteczniasz… zresztą jak cały Twój profil:

(Apostoł) #17

@LORDEK To rzeczywiście śmierdzi.

(chomik325) #18

Patrzcie go jaki Sherlock… :smiley: :smiley:

(zbigg47) #19

Biedni studenci!
Państwo myśli o Was i ma dla Was biedaczki darmowe konta od 8 sierpnia 2018.

(LORDEK) #20

TANGO DOWN!! TANGO DOWN!!

Patrząc na jego aktywność to praktycznie w każdym temacie jaki założył lub w jakim się udzielał pojawiał się link z niemal nic nie znaczącej strony. Podbijanie wyświetleń i pozycjonowanie. Nie wchodziłem w linki, ale niektóre wyglądały jak dla mnie dosyć dziwnie.

(garoz666) #21

Ciekawe bo nest bank juz daje za darmo i nie czeka az rzad da wypłaty z bankomatów banku za darmo i 5 razy z innych tylko w nest banku otwierasz konto i prowadzisz za darmo, wszystkie bankom,aty w Polsce za darmo i wpłatomaty euronetu za darmo, a wy się podniecacie ING i debilnymi pomysłami rzadu.

(zbigg47) #22

Nic nowego nie napisałeś.