Konto w banku dla 17-latka

Właśnie z takim pytaniem się zwracam. Zależy mi na tym,aby:

-można było płacić w necie

-żeby nie można było zejść na “minus” (może kusić więc wole nie mieć możliwości bycia na “-”)

-tanie w utrzymaniu

-niskie koszty przelewów itd.

-żebym mógł płacić normalnie w sklepie za zakupy

Mam nadzieję ,że jakiś bank spełnia takie warunki i jakie byłoby najlepsze.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje. Pozdrawiam :slight_smile:

http://www.bzwbk.pl/70241

http://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta … ction=stud

http://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta … ction=stud

spełnia wszystkie twoje wymagania :smiley: mam to konto i z czystym sumieniem mogę ci polecić :wink:

mBank - izzyKONTO

mBank - Przewodnik

Wszystko za darmo.

Czyli co w końcu wybrać? Czytałem i słyszałem właśnie dobre opinie o izzyKONCIE, jednak nie wiem jak z płaceniem przez internet i przelewami.

ja mam izzy konto i robię dość sporo przelewów.

Przelewy między mbankiem i wbk są free, ale przelew do innych banków to koszt 50 groszy,

Dużo jest darmowych bankomatów, uważaj tylko na bankomaty pekao i inne chyba, bo prowizja to jest aż 5 zł !!

Czyli wszystko można przelewać i płacić od razu tą kartą którą się dostaje?

kartę dostajesz z chipem ii dzięki niej można płacić przez internet( działa jak ekarta lub inaczej jak “karta kredytowa” tylko nie zaciągasz długu tylko z konta)

A oprócz tego można normalnie płacić w sklepie (przez pin kolejny chipa, wcześniej było trzeba podpis… ale to straszna głupota była 0 bezpieczeństwa…)

Minus karty to jej nie trwałe wykonanie… w ciągu roku to ja z 3 razy musiałem zamawaić dupikat… inne karty dla młodzieży są chyba trwalsze.

I od razu mogę płacić i robić przelewy internetowe ,czy kurier mnie o wszystkim poinformuję? Skoro ją masz to chce się jak najwięcej dowiedzieć :slight_smile:

Przechodzi kurier aby podpisać umowę. Potem za 2-3 tyg przychodzi Ci karta z instrukcją jak ją uaktywnić. No i już można płacić ją w sklepie. Aby płacić nią w sklepach internetowych to trzeba zadzwonić na mlinię, aby uaktywnić usługę karta online :slight_smile:

za aktywację takiej usługi się płaci? bo sam za niedługo zakładam izzyKONTO :slight_smile:

a tego to ja już nie wiem…

Trzeba by była na mlinie zadzwonić i się zapytać.

Wiem że eKarta kosztuje 40 zł rocznie, wiem bo sam ją mam… Ale mi się jakoś nie przydaje, ani razu nią nie płaciłem xD

polecam izzy konto w Mbanku, a za rok juz Ekonto :slight_smile:

no ale prowizja 5 zł !!

moze ING? ja mam i jestem bardzo zadowolony, wszystkie przelewy są darmower, opłata 1zł za uzytkowanie karty co miesiac.

  • No chyba oszalałeś :x Ktoś by wypłacał 10000 i zapłaciłby by 500zł prowizji? 5zł to normalna prowizja, bank nie myśli o biednych ludziach, którzy chcą sobie wypłacać po 10zł :frowning: .

W nie można wypłacić 10000 zł :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley: Max to 500 zł. No dobra może faktycznie 5 % to przesada :smiley:

W bankomatach sieci Cash4You (free) jest możliwość wypłacenia 10 zł… I kto mówi o biednych ludziach??? Czasem wypłacić 10 zł jest wygodniej i praktyczniej niż wypłacać 20 zł… Kupujesz w sklepie np. gumę do żucia za 2 zł i masz od groma drobniaków przy wypłacie 20 zł a tak 10 zł ty reszty jest 8 zł a nie 18 :smiley:

  • Można, nie można za jednym razem, ale można na 3 razy rozłożyć.