Konto z ograniczeniami

Witam mam kilka pytań

1.Jak ograniczyć użytkownikom wstęp do internetu na jakiś określony czas np od 15.00-17.30 ??

2.Jak ukryć dysk twardy panel sterowania tylko użytkownikom z ograniczeniami??

3.Jak ograniczyć calkowity dostęp do komputera na określony czas??

Czy jest to możliwe wogole??

Wiem ze punktem 2. można cos zrobić bo jest cos takiego w szkolach ale nie wiem jak :frowning: prosze o dokladne wskazówki postępowania… Dziekuję z góry za fachowa pomoc!! :smiley:

maro7 na Forum używamy polskich znaków w pisowni - proszę poprawić wiadomość, używając opcji Zmień

jakie masz łącze :?:

:arrow: wyłączenie Panelu sterownia , na koncie z ograniczeniem dodaj do rejestru.

:arrow: ukrycie dysku , na koncie z ograniczeniem dodaj do rejestru.

gdzie za X podaj liczbę której jest przypisany dysk.

start-> uruchom-> cmd

Podałem przykład, gdzie na dane konto będzie można tylko się zalogować od Poniedziałku do Piątku w godzinach 11:00 do 15:00.

Ostatnio poprosił mnie kolega abym zrobił podobną rzecz, jak i ograniczył czas pobytu przy komputerze, gdzie jeżeli został przekroczony limit przeznaczony na komputer to komputer się wyłączyć o wybranej porze, gdzie napisałem plik BAT a w jego treści.

a następnie użyłem Harmogramu Zadań z Panelu sterowawnia, i ustawiłem na godzine 15:01 gdzie już nie mógł się zalogować na konta z Braku Uprawnień.

A czy można zrobić coś takiego (za pomocą jakiegoś programu lub ustawić w rejestrze), aby zanim wejdzie się na dysk trzeba będzie podać hasło??

De Niro ja mam łącze stałe Chello 1.5 Mb/s dzięki za pozostałe wskazówki tylko wiesz jestem troche laikiem nie wiem dokładnie gdzie znajduje sie rejestr :oops: Ale dziekuje!!

Robisz uruchom i wpisujesz regedit :smiley:

A czy byś mi mógl napisac czy można to polecenie

kilkakrotnie zmienic np chce zeby mial dostep od 11.00-15.00 i od 17.00-22.30?? i chcialem tez ustawic zakres od pon do niedzieli ale nie moge bo jest brak zakresu czy czegos potrzebnego!! Mozesz mi pomoc?? !!

start-> uruchom-> cmd

Dodam tylko że dane polecenie dotyczy się pełnych godzin.

P.S

a co do rejestru to zrób tak:

zablokowanie panelu sterowania, start-> uruchom

nie widoczny dysk:

start-> uruchom

gdzie za X podaj partycje.

Czy w czymś jeszcze mogę pomóć :?:

dzieki za te wskazowki wszystkie zrobilem ale jak piszesz od poniedzilaku do piatku od 11.00 do 15.00 a jak zrobic to w weekend?? Dzieki

Podaj mi jak mozesz zakres dni?! :slight_smile:

Jeżeli kolega chce aby weekendy to musi być tak:

Na niebiesko zaznaczyłem weekend.

Wpisałem ten kod

( [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] )

i teraz nie mogę wejść do PAnelu sterowania w ogóle go nie mogę znaleść a w końcu jestem adminem co jest proszę o pomoc. Jak to cofnącz? thx z góry