Kontrola Rodzicielska


(system) #1

Witam,

poszukuję dobrego programu do kontroli rodzicielskiej odwiedzanych witryn.

Możliwości podobne do Beniamina 1.x byłyby mile widziane (czyli np. blokowanie po słowach kluczowych).

Bardzo zależy mi na jego wewnętrznej ochronie - próbowałem już Beniamina oraz Weblocka, ale jego uszkodzenie zajmuje dzieciakom ledwie kilka sekund, a wtedy trzeba ręcznie kombinować z plikami systemowymi / rejestrem lub stawiać system na nowo. Po prostu zależy mi na tym, aby bez podania hasła program był zabezpieczony na ile tylko to możliwe.


(Chillout) #2

Usuwasz ikonki do IE. Instalujesz FF.

Przejrzyj: mozilla-firefox-blokowanie-stron-niepozadana-trescia-t265612.html


(Hitm3n) #3

Możesz też spróbować ustawić odpowiednie adresy DNS. Do tego konto z ograniczeniami, żeby tego nie można było zmienić :slight_smile:

Dobre DNS-y są na tej stronie Open DNS


(BejDżej) #4

Bardzo dobrze sprawdza się kontrola rodzicielska dołączona wraz z zestawem Kaspersky Internet Seciurity. Bardzo dokładnie opracowany filtr oraz zabezpieczenie głównego panelu administratora przez hasło.


(pysiu) #5

Program Cenzor - http://www.cenzor.pl/ skutecznie potrafi blokować :slight_smile:


(BejDżej) #6

No racja, zapomniałem o Cenzorze, ale już pysiu napisał. Mocny i dobrze zabezpieczony program, do tego jeszcze konto ograniczone i nie ma wyjścia... Miałem z nim dużo do czynienia w szkole. :lol:


(Hitm3n) #7

Taaa . Ja mam. I po dwóch tygodniach wiemy jak go obejść ^^

DNS-y jest gorzej obejść, bo nic nie pomoże, przy tej stronie możesz blokować dosłownie wszystko, od pornografii, przez jakieś kasyna online, strony z bielizną (xD), po strony z proxy (przydatne akurat tutaj jest zablokowanie ich, bo przez proxy można chyba obejść DNS). Do tego konto z ograniczeniami, żeby tych adresów nie można było zmienić i jesteś urządzony cały czas :slight_smile:


(BejDżej) #8

No też nie wiem czy DNS pomogą. W szkole bardzo łatwo je obchodzę za pomocą stron proxy.


(Hitm3n) #9

BejDżej, jeśli zablokujesz na wymienionej przeze mnie stronie wszelkie strony z proxy, nie obejdziesz tego tym sposobem.


(Elvis Fan) #10

świetny jest (sam z niego korzystam to wiem :wink: ) F-Secure IS 2010. jest to bdb antywirus z funkcją kontroli rodzicielskiej. można ustawić dziecku np limity czasow np 2 godz albo przedział czasowe 18-20 . można też wyłączyć dostęp do internetu itp. naprawdę świetny. do tego masz pełną historię przeglądanych stron. nawet wykasowanie w przeglądarce tutaj nie pomoże :wink: również możesz blokować po słowach kluczowych. a dzieciak nie ominie tego zabezpieczenia. ;p