Kontrola urzędu skarbowego!

(Koszal No 1) #1

Witam mam takie pytanie czy można zupełnie anonimowo zgłosić do Urzędu Skarbowego nieprawidłowości w firmie. Chodzi o to że moja żona została zwolniona w ciąży i jesteśmy z byłymi pracodawcami na drodze sądowej w chwili obecnej. Wiem że byli pracodawcy bardzo brzydko wypowiadają się na temat mojej żony co mi się bardzo nie podoba. Z drugiej strony wiem że pracownicy owej firmy dostali polecenie aby nie "wbijać na kasę" sprzedawanych produktów co jest łamaniem prawa. Więc czy mogę anonimowo zgłosić to do urzędu skarbowego aby sklep miał kontrolę?

(Pan Ziombl) #2

tak

(stalesz) #3

Możesz,poza tym do Inspekcji Pracy

(Pan Ziombl) #4

ale jak kogoś zniesławisz i sie jakimś trafem dowiedzą to licz na cywilny

(Koszal No 1) #5

kto powiedział o zniesławieniu. Kontrola zgodna z prawem i w ogóle tyle nie prawidłowości w firmie jest że kara będzie w dziesiątkach tysięcy mam nadzije

-- Dodane 31.08.2009 (Pn) 14:11 --

żona została zwolniona w 3 miesiącu ciąży. Baba zwolniła ją i jeszcze jedną która także była w ciąży. na ich miejsce zatrudniła nowe pracownice a firmę przepisała na męża niby że nastąpiła likwidacja pracodawcy. Podaliśmy ją do sądu ale nie odbiera korespondencji z sądu i nie stawia się na rozprawy ale takie są polskie sądy. Osoba poszkodowana ma obowiązki a osoba oskarżona ma prawa. Dlatego chcę żeby za jej podłość zapłaciła.

(Pan Ziombl) #6

"dziesiątkach tysięcy mam nadzije" nie liczyłbym na to ale próbuj jeśli masz czas

(Wiktor 1996 96) #7

Jeśli nie stawiała się na rozprawy to dostanie grzywnę + doprowadzenie przez Policję :smiley:

(Cedar) #8

hedonista anonimowe zgłoszenia do US są obecnie bardzo popularne.

Poczytaj np to:

http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/ ... IdTag=2039

http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=2748

(Koszal No 1) #9

heh no tak dopiero za 3 razem sąd uznaje że list doręczono ale to nie powoduje ogłoszenia wyroku przeważnie około roku zyskuje się na tym procederze. Nasze prawo jest źle skonstruowane oskarżony ma większe prawa niż pokrzywdzony ale no cóż.

Myślę że jeszcze z pół roku i się doczekamy sprawiedliwości.

-- Dodane 31.08.2009 (Pn) 14:42 --

aha i jeszcze takie pytanko w jaki sposób powiadomić US o nieprawidłowościach?? zrobić to listownie bez podpisu?? osobiście nie mogę się zgłosić gdyż mieszkam w małym 20 tysięcznym miasteczku i każdy zna pracodawców itd i było by wiadomo kto doniósł.

Wysłać po prostu list do US bez nadawcy?

(Pan Ziombl) #10

tylko w rękawiczkach bo odciski ściągną

(Koszal No 1) #11

cieszę się że Cię to bawi. Mam nadzieję że nigdy w życiu nie spotka Ciebie taka sytuacja

(Jjoasz) #12

a co w sadzie pracy powiedzieli?

masz jakis wyrok/orzeczenie stamtad?

'nadajac' do US mozesz samemu sobie zaszkodzic, a konkretnie zonie, bo zawsze moga powiedziec (byly pracodawca), ze nieprawidlowosci byly powodem zwolnienia, a nie ciaza - szczegolnie, ze pracowala w ksiegowosci jak sie zdaje...

(Koszal No 1) #13

Zona pracowała jako sprzedawczyni w pasmanterii, innego powodu nie mogą już podać gdyż na wypowiedzeniu jest "likwidacja pracodawcy"

w sądzie powiedzieli że będą wysyłać kolejne powiadomienia. jak 3 razy nie odbierze sąd może coś postanowi...

(Irekxara) #14

hedonista , zrobił byś to samo gdyby zona nadal tam pracowała ?? dziwi mnie to, ze reakcja jest gdy "mi " się dzieje źle :?

(Jjoasz) #15

miala z kasa do czynienia... i jesli nabijala lewe rachunki lub nie... to zawsze sa podstawy do zwolnienia - w sadzie pracy spawdza i te, wiec musiscie czekac na orzeczenie stamtad

jesli bedzie pozytywne, to wtedy mozecie isc do sadu cywilnego o odszkodowanie + ew. donos do US, dla poparcia zadan wlasnych 8)

(Koszal No 1) #16

nie nie zrobił bym, ale teraz to zrobię bo nie wyrzuca się z pracy kobiety w 3 miesiącu ciąży a po tygodniu nie zatrudnia się nowej na jej stanowisko,

co sugeruje że nie została zwolniona ze względu na złą sytuację firmy tylko dlatego że pracodawczyni jest ********

(kwasna pikla) #17

taka postawa nazywa się pies ogrodnika - sam nie zjem ale innym też nie dam, co do sytuacji to pracodawczyni zachowała się bardzo racjonalnie, musiała dbać o dobro firmy dla której pracownica w ciąży jest zagrożeniem !!

(Grzesiek1) #18

(Irekxara) #19

możesz mnie uświadomić 8)