Kontrola użytkownika blokuje start programów

Witam.

Mam właśnie taki problem jak temacie. Otóż takie programy jak Comodo Firewall, Aqq, Skype i co najdziwniejsze gadżety windows 7 (zegarek i miernik CPU) nie odpalają się razem ze system jak mam włączoną kontrole użytkownika na poziomie domyślnym. Skoleii jak suwak dam na “nie powiadamiaj mnie nigdy” (suwak przesuwam na sam dół), to wszystko mi pięknie startuje.

Czy ktoś by mi mógł łaskawie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieję ? :slight_smile:

Komputer to HP Pavilion dv6540ew.

Dziękuje z góry za wszelkie porady. :slight_smile:

Dziwne zachowanie, domyślnie UAC nie blokuje wymienionych przez Ciebie programów, nawet ustawiony na najwyższy poziom, wygląda na to że coś jest namieszane w systemie, czy ta sytuacja ma miejsce od początku czy wydarzyło się to w jakimś momencie, mam na myśli to że wczoraj wszystko było ok a dziś zaczął się problem ??

To się zaczęło od instalacji wymienionych przeze programów. Ale za nim zaczęłam je instalować, to wcześniej musiałam uruchomić instalację sterowników (wcześniej była na nim Vista), aby komputer miał np. karte graficzną, Quick Play ect. I właśnie pierwszy raz na ten problem zwrócił moją uwagę Quick Play, ale jeszcze się na tym etapie nie przejmowałam, bo wiedziałam, że to są sterowniki i tak może się wydarzyć. Ale później po instalacji Aqq, Skype, Comodo Firewall, problem zaczął się pogłębiać, aż w końcu musiałam wyłączyć UAC. Więc to jest problem od “dzisiaj”, wszystko dzieje się tak od momentu instalacji windows 7 :slight_smile:

Oczywiście mam świadomość, że to nie jest normalne zachowanie UAC, ale co mam zrobić, aby zaczął działać poprawnie w windowsie 7 ? :frowning:

Dziękuje z góry za posty :slight_smile: