Kontroler dysku twardego


(Kowal33firma) #1

Czy można naprawić kontroler dysku twardego ?

Ostatnio przy próbie instalowania windowsa XP na nowo, po formatowaniu NTFS wyświetlany kest komunikat o uszkodzeniu dysku, a przy formatowaniu FAT jest ok ale tylko do momentu przygotowanie do instalacji a póżniej wyskakują jakieś błędy że brakuje pliku itp. Testwałem dysk HDD regenartorem i nic nie wykrył. Dowiedziałem się że może to być awaria kontrolera dysku twardego. Za wszelki informacje wielkie dzięki

Pozdrawiam


(lazikar) #2

A jaki to dysk. Możesz podac dokładny model???


(system) #3

Chodzi Ci o kontroler na plycie glownej IDE ?

Jesli tak to pozycz od kogos dysk podepnij go u siebie i sprobuj zainstalowac windowsa wtedy bedzie wiadomo czy jest cos nie tak z kontrolerem no chyba ze z ta plytka windowsa jest cos nie tak ?


(lazikar) #4

Dokładnie.


(system) #5

Niewiem skad wiesz ale pytam kowala33czy chodzi o kontroler IDE bo moze miec przeciez jeszcze na SATA ten dysk


(Kowal33firma) #6

Chodzi właśnie o kontoler IDE na płycie głównej. Spradze dysk na innym compie czy można zainstalować XP. Może to też wina taśm od napędów ? Wyczytałem na jakimś forum że XP jest bardzo wrażliwy na wszelki usterki sprzętu przy instalacji i przypuszczam że w miom przypadku będzie to pewnie dysk. Zauważyłem ostatnio że talerze dość głośno chodzą.


(JNJN) #7

A mnie to pachnie uszkodzoną pamięcią - przetestuj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Może i taśmy,dysk,napęd CD,płyta z XP,płyta - zrób porządną konserwację kompa (temperatury wszystkiego),reset biosu baterią lub zworką ustaw wszystko na standard.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048