Kontroler Ethernet, płyta GA-946-S3 (Gigabyte) - sterowniki

(Hubert Rozplochowski) #1

Witam, spory szmat czasu korzystałem z internetu za pomocą modemu ZTE ZXDSL 852 od TP, miałem wtedy Viste z Service Packiem 2 i gdy zmieniłem ofertę, przestałem korzystać z tego modemu, a zacząłem z Liveboxa, system był w pełni zaktualizowany, przez co instalacja całego pakietu przebiegała pomyślnie - bez problemów, wtedy najwyraźniej Kontroler Etharnet posiadał sterowniki. Wczoraj jednak, zostałem zmuszony do formatowania dysku, aktualnie Vista nie ma praktycznie żadnych aktualizacji, w dodatku w menedżerze urządzeń, przy Kontrolerze Etharnet widnieje żółty wykrzyknik = brak sterowników. Przeszukałem stronę Gigabyte, pobrałem trochę sterów a konkretnie Realtek LAN Driver i Realtek Ethernet Diagnostic Utility (ze strony http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... 46-s3.html). Przyznam jednak, że za bardzo się na tym nie znam, więc nie wiem czy to były odpowiednie rzeczy - w każdym razie nic nie podziałało. Kontroler Etharnet wciąż nie działa, w efekcie nie mogę się połączyć z internetem. Proszę o jakieś rady, jak rozwiązać ten problem.

(Cedar) #2

Masz płytę CD z oprogramowaniem od płyty głównej Gigabyte? Po "odpaleniu" tej płyty zaczyna się skanowanie i pokazuje, które sterowniki są niezainstalowane.