Kontroler PCI ATA długo wczytuje sprzęt

Kupiłem taką kartę i długo stoi na ekranie, w którym wykrywa sprzęt podłączony do tej karty, podłączone do niego mam 2 napędy, jak odłączę taśmę od niej to szybko wykryje sprzęt i szybko się włącza. Podobno ta karta ma własny bios do którego się wchodzi naciskając ctrl+l, ale jak to naciskam to nic się nie dzieje. Co zrobić, żeby szybko to znikało?

Screen

Znalazłem coś takiego, ale nic nie rozumiem, a może trzeba wgrać nowszy BIOS do tej karty??

PS. W tym linku jest zły chipset, ja mam IT8212.

THX za pomoc!!

Podobno w biosie (Main->IDE Configuration) jest jakaś opcja pozwalająca na skrócenie czasu oczekiwania na detekcję napędów. Spróbuj ją skrócić. Gościowi nie pomogło to za wiele (gdyż jest to niby opcja dla SATA), więc proponuję, jeżeli jest taka możliwość, to przestaw nieużywane kanały na disabled, aby ich nie wykrywał. Masz do tego jakąś instrukcję?

Mam do tego instrukcje i jest napisane, że w BIOS się wchodzi naciskając Ctrl+F lub ctrl+E, ale jak je naciskam to się nic nie dzieje. Ponadto w instrukcji na obrazkach jest zrzut z tego ekranu co link wyżej podałem i na dole jest napis “Press ctrl+f or ctrl+e to setup ulitity or press ESC to continue booting”, a ja go nie mam. Myślę że to wina BIOSu na karcie i że trzeba go zaaktualizować, ale nigdzie nie moge znaleść BIOSu do tego. Jak potrzeba to mogę zeskanować tą instrukcję i wkleić linki.

Jak nie ma tego dużo, to daj.

15933854dh3.th.jpg53092605hb2.th.jpg35720083pr0.th.jpg