Kontroler Sata do instalacji xp

Niedawno nabylem laptopa TOSHIBA a200 1MY PESA3E i mam problem z sciagnieciem odpowiednich sterownikow. Probowalem kosrzystac z programu nLite mam poniekad juz obeznanie tylko nie moge znalez tych sterownikow i odpowiednio wczytac je do programu by wszystko w nim zakonczylo sie pomyslnie.Acha jeszcze pytanie jesli chce wgrac jakies sterowniki to to stosuje a)porawki,ddaki i uaktualnienia czy tez moze b) Sterowniki w ktorych moge zalaczyc stery z roz. *.inf? z gory dziekuje za pomoc

To jest tak że pewnie Vista ci chodzi na tym.

uruchamiasz Everest home lub coś podobnego i patrz co masz w dysku. Wtedy szukasz w google.

Będziesz miał coś w stylu Kontroler 82801GBM/GHM ICH7-M lub podobnego to już sobie poradzisz.

zainstaluj Everest i zajrzyj do zakładki mainboard -> sprawdź jaki chipset, napisz tu.

82801 hem/hbm to jest to?

jeśli tak ci podał everest to tak.

Tak podal 82801 hem/hbm sata ahci controller i co dalej zrobic?

No wiec ktos pomoże???=(

a chipset płyty głównej ??

intel crestline gm gm965

tutaj masz sterowniki : nazywają się intel matrix storage :wink:

http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-025753.htm

jak masz problem i nie wiesz które zintegrować zintegruj wszystkie :P.

No i wlasnie je sciagnelem i gdy w nlite chciale dodac to mi wyskoczyl bład c:/winxp/hottemp

już nie jeden integrował te sterki :wink: poszukaj na forum, wszystko działa, pliki rozpakowywują się do c:\windows\temp bodaj. najelepiej integrować z win xp pro sp2.

troche teraz nie zrozumialem w nlite jak czytalem ze trzeba skopiowac plyte i pozniej dodac tą instalke co podales w poprawki,dodatki i uaktualnienia. Mam prof sp2

chyba jestem niekumaty w tych klockach robie krok po kroku czytalem wiele na ten temat chce dodac sterowniki ktore sciagnelem one sa w pliku .exe i otwieram oczywiscie ten blad jakis X:C:\winxp\hottemp i kicha. A w tym folderku co mam niby znalez? sa jakies pliki ale program ich nie obsluguje

Dobra wszystko zrobilem mialem zly tok myslenia ale wystapil nastepny problem podczas wczytywania kontrolera sata pyta o plik z roz .oem ktos wie o co 5? gdzie popelnilem blad

Ok wszystko działa podziekowania dla technika;). EOT

hej. mam ren sam problem z wyskakujacym bledem c:winxp… ktos mi wytlumaczy dlaczego tak sie dzieje i co zrobic zeby to dzialalo poprawnie?