Kontroler usb 2.0 nie dziala prawidlowo

Dokupilem do starszego kompa kontroler usb 2.0 na pci (firmy mint-electronics peripherals, zgodny ze standardami usb 2.0 uhc.1 v1.1 ehci v0.95, transfer danych do 480Mbps), poniewaz zintegrowane mam tylko 1.1. Nie instalowalem sterownikow bo mi naped cd nie chce czytac plyt, ale mp3 playera stworzonego na usb 2.0 obsluguje i nie ma problemow oprocz tego ze informuje ze przeznaczony nosnik jest do usb innego typu (moze szybciej przesylalo by muzyke gdyby sie zgadzalo ale nie przeszkadzalo mi to). Ale teraz kupilem sobie pendrive na usb i przesyla mi z predkoscia 1mb/s, u kolegi (inne usb, ma zintegrowane z plyta glowna w nowym kompie) testowalem i byly predkosci takie: zapis ~13mb/s, odczyt ~24mb/s. No to instaluje sterowniki dla usb znalezione w internecie i przesyla duzo szybciej ale co jakis czas bledy typu “nie mozna czytac z tego urzadzenia” i inne. Do tego po “bezpiecznym usuwaniu sprzetu” w trayu informuje mnie ze moge bezpiecznie odlaczyc urzadzenie chociaz dalej pendrive (mp3 player tez) sie swieci (jak nie mialem zainstalowanego tego sterownika to po “bezpiecznym usuwaniu sprzetu” pendrve przestal sie swiecic. Prosze o pomoc co mam robic. Kontroler jest zly czy brakuje mu sterownika odpowiedniego?

koszalek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jaki posiadasz system operacyjny? Jak XP zainstalowałeś przynajmniej Service Pack2?

Nie mam service packa, mam windows xp

Zainstaluj go, to podstawa. Oto link: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ice+Pack+2

A jak to nie zadziala to gdzie szukac rozwiazania problemu?

Zapewne w sterownikach.

Co do tego napędu, co nie czyta płyt, może coś z tego się przyda.

Czy napęd jest widoczny w Moim komputerze, działa i otwiera tackę?

Jeśli tak:

:arrow: Instrukcja

  • Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Dzieki poczytam. Ja mam z nagrywarka tak ze musze ja pod odpowiednim katem na boku polozyc, postukac, popukac i czasem ruszy a czasem nie. Z cd-romem kiedys dzialo sie to samo.

A moze moja plyta glowna sprawia jakies problemy z tym usb? Mam plyte: Procomp BVC3A VIA, ApolloPro+, agp x2, przepustowosc fsb 800mb/s, czestotliwosc taktowania fsb 100mhz, typ magistrali fsb intel gtl+.

Zainstaluj SP2, potem zobaczymy, czy cokolwiek się poprawiło. Aby USB2.0 prawidłowo działało musi być zainstalowany przynajmniej SP2. Wątpię, aby tu płyta była przyczyną.

koszalek , na forum piszemy po polsku, oznacza to również używanie polskich liter.

Popraw swoje posty używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie zastosowanie się do polecenia spowoduje przeniesienie tematu do śmietnika.