Kontroler USB - za stary komputer do jego ubsługi?

Witam,

zakupiłem u sprzedawczyni TEN kontroler. Po otrzymaniu przesyłki, kontroler nie działał, więc odesłałem aby go naprawić. Po miesiącu oczekiwań pojawił się. Jak się okazuje, kontroler znów nie działa poprawnie.

Aparat wyłącza się podczas zgrywania zdjęć, skanowanie dokumentów powoduje błąd i konieczność wyłączania MP450 co chwilę. Wbudowany czytnik w drukarce również nie sprawuje się najlepiej.

Posiadam Windows XP Service Pack 2, płyta główna to MSI MS-6337, BIOS również został zaktualizowany do najnowszej wersji, czyli 7.30.

Wyłączałem poszczególne wpisy w menedżerze urządzeń, mimo to nie podziałało. W SETUP wyłączylem USB 1.1 zamontowane na płycie głównej, mimo to nie działa. Choć zapewniono mnie, że urządzenie jest Plug and Play, mimo to zainstalowałem sterowniki z dołączonej do przesyłki płyty.

Czy jest możliwe, aby moja płyta główna była zbyt stara do jego obsługi?

Może winny jest zasilacz?

Sprawdziłem HijackThis’em system, nic nie wykazał podejrzliwego.

Dziękuję i pozdrawiam.

Możesz jeszcze spróbować wsadzić kontroler do innego slotu PCI, ale wydaje mi się, że to może być jakiś wadliwy egzemplarz kontrolera.

Taki sam kontroler instalowałem niedawno w starym komputerze klasy AT, więc Twój komp na 100% nie jest za stary i musi działać z tym kontrolerem, co więcej - WinXP z SP2 powinien automatycznie go zainstalować, a sterowniki z dołączonej płytki przydadzą się na starszych Windowsach.

Na koniec powiem Ci, że przy takiej cenie te kontrolery nie są testowane po wyprodukowaniu, więc zdarzają się niedziałające buble, a “naprawa” powinna tu polegać na wymianie na inny egzemplarz. Podejrzewam, że dostałeś ten sam, wadliwy egzemplarz, bo nie wydaje mi się, żeby komuś chciało się to naprawiać, bo nie jest to opłacalne (zbyt niska cena).

jaru_r , niech mi tylko zwrócą pieniążki, zakupię inny, byle działający.

Wsadzałem do innych slotów, reakcja taka sama.

Oczywiście wiem, że Win XP SP2 sam instaluje kontroler, sterowniki zainstalowałem dla świętej pewności.

Nie chcę kilkanaście razy wysyłać do nich kontroler, bo w końcu koszty kontrolera zwrócą mi się z kosztami przesyłek.

Co jeszcze lepsze, jakim prawem sprzedawca może żądać odemnie 15zł, jeśli u nich dany sprzęt działa, a u mnie nie?

To jakaś paranoja… słyszałem, że pomaga czasem zakup kontrolera USB z chipsetem NEC.

Spróbuj tak:

Panel sterowania ->System ->Sprzęt ->Menedżer urządzeń ->Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

tam znajdź: USB 2.0 Root hub (lub podobne) ->(prawoklik) ->właściwości ->zarządzanie energią i odznacz pole: Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.

Często pomaga. :slight_smile:

korkodyl , niestety, nie pomogło.

ysiulec - identyczny kontroler kupowałem na giełdzie komputerowej, z wyraźnym zastrzeżeniem sprzedawcy: “sprzęt jest nowy i nieużywany, ale nigdy nie był sprawdzany - nie ma na niego gwarancji, tylko tydzień czasu na sprawdzenie, czy działa - jeśli nie działa, wymieniam na inny egzemplarz”

Przy zakupie osobistym jest o tyle lepiej, że sprzęt wymieniają na Twoich oczach, a przy zakupie wysyłkowo zawsze jest ryzyko, że nie całkiem uczciwy sprzedawca będzie Cię zwodzić, twierdząc, że u niego działa. W sumie przy tej cenie, wydaje mi się, że sprzedawca ma świadomość, że sprzedaje nie do końca sprawny sprzęt (ja za ten sam model płaciłem 25zł).

Staraj się o zwrot pieniędzy, bo chyba niepotrzebnie tracisz czas i psujesz sobie nerwy.

PS. Kupiłeś to na tej aukcji, do której podałeś linka? Sprzedawca ma sporo negatywów, więc tym bardziej stawiam na wadliwy kontroler.

ysiulec: ta płytka to Matsonic’a produkt? Jeżeli tak to miałem to samo, za cholere nie szło nic podłączyć, tj ni wykrywało mp3 w moim przypadku, wszytsko inne śmigało elegancko… ;<

pozdrawiam.

jaru_r , tylko w/g prawa dopiero za 3-cim razem mogę ubiegać się o zwrot pieniążków, a ceny przesyłki pokryłyby się z kosztami kontrolera. Plik nie wiem, po prostu chcę, aby ten kontroler działał.

A sprawdź go z ciekawości na innym kompie,wcześniej wyłącz w biosie zintegrowane porty USB płyty i dopiero instaluj kontroler PCI.

Stery używaj do XP z SP2 wyłącznie systemowe - pracują bardzo dobrze.

JNJN , nie mam takiej możliwości.