Kontroler wideo (zgodny z VGA)

(Kolo1300) #1

Tak jak w temacie. Mam z tym problem. W menedżerze zadań jest przy tym wykrzyknik i nie ma sterownika.. Szukałem w necie, ale nic.

Mogę prosić o taki sterownik?

P.S

Nie pokazuje mi nigdzie jaką mam kartę graficzną.. Wiem, że ATI.. ale co dalej to już nie.

(Starchris) #2

Jeśli masz zintegrowaną kartę graficzną to podaj model płyty głównej.

(Kolo1300) #3

gigabyte ga-k8vt800

(Spectatorx) #4

W menedżerze urządzeń kliknij prawym przyciskiem myszy na te urządzenie, wybierz "właściwości", potem przejdź do zakładki "szczegóły" i w niej wybierz pozycję "identyfikator urządzenia". Podany tam identyfikator podaj tutaj, dzięki temu będziemy mogli zidentyfikować urządzenie i dać Ci do niego dobry sterownik.

Jaki windows masz?

(Kolo1300) #5

Identyfikator urządzenia:

PCI\VEN_1002&DEV_94C4&SUBSYS_0028174B&REV_00

PCI\VEN_1002&DEV_94C4&SUBSYS_0028174B

PCI\VEN_1002&DEV_94C4&CC_030000

PCI\VEN_1002&DEV_94C4&CC_0300

Windows XP Service pack 3

(XMan) #6

:frowning:

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

--> Nazwa płyty głównej

--> Mikroukład płyty głównej

--> Ekran (Karta wideo)

kliknij aby powiększyć :

grafar.th.jpg

Edit :

• bez instalacji sterowników do płyty głównej Chipset mogą nie wykazać żadne programy jakie posiadasz karty etc.

Płyta główna :

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... _1x/specs/

Sterowniki :

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... /download/

Zainstaluj najpierw Chipset.

instalacja - kliknij aby powiększyć :

chipsetf.th.jpg

Po instalacji uruchom ponownie komputer i sprawdź czy wykazuje kartę graficzną.

(Kolo1300) #7

-Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-K8VT800 v2

-Mikroukłady płyty głównej: K8T800

-Ekran (Karta Wideo): nie ma tam nic, wszystko puste.

Dodam też, że po wejściu w ten sterownik vga wyskakuje "vgasafe" zamiast nazwy karty graficznej

(XMan) #8

Edytowałem p/w odpowiedź - przeczytaj ponownie :wink:

(Spectatorx) #9

Nie rozumiem dlaczego wszyscy każą identyfikować urządzenia różnymi programami skoro one podają dane które im daje sterownik, a co mają wyświetlić gdy nie ma sterownika zainstalowanego... Bezsens. Dlatego zawsze pytam o identyfikator urządzenia.

Sterowniki do radeona hd2400pro agp masz tutaj:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... otfix.aspx

(Kolo1300) #10

Zrobiłem tak jak kazałeś.. Ale przy instalacji sterowników do płyty głównej, mam zaznaczoną pierwszą opcje "Install USB 2.0 host driver" i klikając "delej" wyskakuje mi komunikat, że mam zaktualizować windowsa do sp 1.. A mam sp3.. Co zrobić?

(XMan) #11

Sprawdź najnowsze sterowniki do płyty głównej Chipset :

http://www.dobreprogramy.pl/VIA-Hyperio ... 21168.html

instalacjasetup.th.jpg

Jeżeli instalacja przebiegnie pomyślnie - uruchom ponownie komputer...

(Spectatorx) #12

(Kolo1300) #13

sterownik sciagnalem do xp, ale i tak po zainstalowaniu tych sterow do chipsetu i restarcie nadal nie pokazuje karty graficznej

(XMan) #14

Mogę napisać więcej.

Najpierw zawsze instaluje się Chipset, nie tylko do płyty głównej ale również do wykrycia podzespołów.

(Spectatorx) #15

Dziwne by było jakby pokazywało...

Domyślam się, że próbowałeś już zainstalować ten sterownik i instalator rozpakował Ci sie na dysku C do folderu "C:\ATI\Support\11-10_agp-hotfix_xp32_dd_ccc". Wejdź do menedżera urządzeń, kliknij ppm, wybierz opcję "aktualizuj sterownik", "zainstaluj z lity lub określonej lokalizacji", "nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania", "z dysku", w okienku które się pokaże wskazujesz plik "C:\ATI\Support\11-10_agp-hotfix_xp32_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\XP_INF\CX127427.inf". Zatwierdzasz i sterownik instaluje się, jeśli wyskoczy komunikat o braku podpisu cyfrowego wybierzesz opcję "instaluj mimo to". W ten sposób zainstalujesz urządzenie.

(XMan) #16

Karta graficzna włączona w BIOS-ie :?:

(Kolo1300) #17

XMan nawet nie wiem..., bo nie wiem jak to zrobić :stuck_out_tongue:

Dobra już nie trzeba. Zainstalowałem sterownik i wszystko śmiga. Dzięki za pomoc i zainteresowanie.