Kontrolery w xp

za co odpowiada kontroler scsi i raid w systemie i jak go przywrócić bo przez przypadek usunąlem

RAID to jest kontroler Serial ATA, do nowych dysków. - Następca ATA-133. Serial ATA osiąga transfer 150MB/s, ale od ATA133 prawie niczym się nie różni.

Nie wiem, jaki masz BIOS, ale przywróć ustawienia fabryczne biosu i będzie ok.

Kontrolel scsi i raid odpowiada za wspolprace z dyskami HDD raid jako macierz sprzetowa (wykorzystujaca dyski twarde dzialajace synchronicznie polaczane 2) i SCSI kontroler wykorzystujacy zazwyczaj dyski szybkoobrotowe 1500obr/s podloczone na szynie PCI ,a przywrocic mozesz w ten sposob jesli masz winaXP system/sprzet/menadzer urzadzen i i dajesz skanuj wposzukiwaniu zmian sprzetu powinno znalezc usuniete pozycje i najwyzej bedziesz musial wlozyc plyte z win.ewen jesli masz znaki [?] pojawia sie w [inne urzadzenia] bierzesz prawym klawiszem aktualizuj sterownik /zainstaluj oprogramowanie automatyczne powinno znalezc w systemie stery a jak nie to plyta win.no chyba ze masz jakis swoj kontroler scsi lub Raid to plyta ze sterownikami :wink:

jesli zrobiles to w biosie to daj load perfomance i powinno powrucic do poprzednich ustawien.znaczy sie fabrycznych

U mnie taki kontroler SCASI i RAID pojawił sie w menadżerze urzadzen od kiedy uruchomiłem wirtualny napęd z programu Alkohol 120% teraz nawet po odinstalowaniu alkohola, kontroler dalej pozostaje.

To jest wirtulany naped DVD a ze na SCSI dlatego ze ma nieograniczona szybkosc,wtedy szybkosc obrazu np.ISO czy BIN jest bardzo szybka w odczycie (po prostu zwiekszony cache i szybkosc)Alcohol i Daemon , tworza takie kontrolery do obslugi wlasnie obrazow ;)na tej zasadzie dzialaja [emulujac kontroler szybki scsi]

dzięki za informacje do czego to jest gożej z przywróceniem skanowanie zmian nic nie dało automatyczne dodanie sprzętu też nic a przy ręcznym mam calą liste kontrolerów i poprostu nie wiem co wybrać A czy bez tego da sie żyć czy wskazana reinstalka

nom pewnie ze tak jesli szybkosc dyskow i funkcjonowanie jest oki to nic nieprzeszkadza powiedz czy masz dyk podloczony do macierzy raid czy normalnie IDE bo jak IDE i CD-Rom tez to mozesz spokojnie funkcjonowac :wink: ale , troche dziwne poprostu pewnie jakis program ci to zainstalowal(typu Alcohol ,Daemon) jesli nie posiadasz Raid ani scsi niemasz tak podloczonego z zadnych urzadzen jest oki >i mozesz spac spokojnie :wink:

Kamcia buziak dla ciebie za zainteresowanie. Sprzęt chodzi ok i myślę że teraz będe spał spokojniej