Kontrolowanie temperatur podzespołów - wyłączenie się system

Witam, gram sobie w Call of Duty Black Ops 2 od 2 miesięcy ponad i dziś pierwszy raz podczas tej gry komputer mi się zresetował. Chciałbym sprawdzić temperatury na pierwszy ogień czy przypadkiem się nie przegrzewa jakaś cześć w kompie i skontrolować temperatur po 5min gry bo po tylu mi nagle się komputer zresetował. Wcześniej grywałem po 30 min w te grę i było ok.

Windows 7 64bit

2xAMD athlon 6000+ 2x 3.1ghz

4gb ram

radeon hd 5830 sapphire

Cześć

Temperatury możesz sprawdzić np. programem HWMonitor.

drugi raz mi się przy innej grze wyłączył po 5 min ledwo co grania. Zobaczę czy w windowsie jak nic nie robię to coś się przegrzewa tez czy tylko grach… ciekawe ciekawe co możne mi restartować kompa.

Sprawdź najlepiej temp. procesora, bo np. u mnie na athlonie 2.7GHz 5200+ przy włączonej fifie 13 procesor prawie cały czas zużywa 95-100%, wtedy temperatury procka sięgają nawet 70 stopni Celsjusza więc sporo, radziłbym zajrzeć na temperatury a następnie przeczyścić od wnętrza komputer i nałożyć nową pastę termoprzewodzącą. Jak możesz to sprawdz czy wszystkie wentylatory w obudowie chodza.

to sa temperatury w windowsie posiedzę trochę w nim i po kontroluje. Wydaja się bzc ok:

http://imageshack.us/photo/my-images/83 … ufzik.jpg/

Dodane 28.12.2012 (Pt) 18:48

pastę wymieniałem jakoś okolu 1,5roku temu może rok. Sprawdzę wentylatory i włączę np film HD i zobaczę jak to obciąża kompa tym programem HWMONITOR.

Cześć

Uruchom jakąkolwiek grę przez dłuższy czas i sprawdź jakie temperatury osiągają poszczególne podzespoły. Napisz też jaki masz zasilacz (moc + marka).

Te 64 stopnie to bez żadnego obciążenia?

Zasilacz mam OCZ wymieniony z jakies 2-3 lata temu. 500W podobno korna polka. Bedze musiał wymienić pastę bo widać ze procek podnosi temperatura nawet przy filmie HD po 5 min temp procka to 85 i 100 stopni na czujnikach dwoch.

Dodane 28.12.2012 (Pt) 19:19

jak mozna by bylo podkręcić kręcenie się wiatraka ( chodzi mi o program którym można zwiększyć te RPM dopóki nie wymienię pasty ARCTIC 5

Dodane 28.12.2012 (Pt) 19:21

OCZ StealthXStream 2 500W

Zmień ustawienia w biosie dotyczące kontroli prędkość wentylatora na procesorze (wyłącz kontrolę prędkości żeby wentylator chodził na maksa).

http://imageshack.us/photo/my-images/44 … 05861.jpg/

ktore dokladnie zmienic

CPU Smart FAN Control ustaw na Disabled (będzie głośno).

Dodane 28.12.2012 (Pt) 20:47

Włącz CPU FAN Fail Warning

zmienilem te ustawienia ale nic sie nie zmienilo… zapisalem napewno zmiany w BIOSie ale ciagle temp leci do gory obrotow jest okolo 3000 ciagle no i nawet gdy temeratura idzie d o100stopni to nie slychac zeby wiatrak szybcviej chodzil. Wczesniej mi wylaczalo kompa przy 118stopniach. Teraz nie chcialem przegrzac ale do 110stopni roznicy nei widzialem.

Podaj model płyty głównej.

Gigabyte M52L-S3 rev. 1.0

Dodane 29.12.2012 (So) 11:42

w programie speed fan nie moge akurat podkrecic wiatraczka od CPU. Roznica tylko jest slyszalna i temeratura spada jak podkrecam ostatni GPU 9 teraz mam na 26% ale na 100% slychac wiatraczek na karcie graficznej wiec to dziala) 3 moje inne wiatraki maja po 100% ale nawet obnizanie nie wplywa jakos na nie. No i jest ten pierwsz ywiatrak ustawiony na 3245RPM i tez nie wiem jak nim cos zwiekszyc.

http://imageshack.us/photo/my-images/20 … uu3hb.jpg/

Według mnie wina nie stoi po stronie wentylatorów, obroty wysokie są więc nie powinno być problemów z przegrzewaniem się. Ja na twoim miejscu spróbowałbym przeczyścic radiator z wentylatorem, jak to nie pomoże wymontować go od płyty głównej, nałożyć nowej pasty i znowu założyć chłodzenie. Jak to nie pomoże to już nie wiem co. Może czujnik przekłamuje? Spróbuj dotknąć podczas obciążenia radiatora i zobacz czy rzeczywiście jest gorący.

Chyba że ze wzrostem temperatury obroty wentylatora nie przyspieszają :confused: 3000RPM to ja mam w spoczynku, podczas grania wzrasta nawet do 4000RPM.

moim zdaniem jest cos nie tak z tym chlodzeniem prosze spojrzcie na moje obrazki gdzie wkleilem ze temperatura doszla do 100stopni a max predkosc wiatraczka doszla do 3000 RPM ledwo. teraz po daniu pasty i przedmuchaniu wentylatorka slysze ze chodzi jak po staremu przy obciazeniu szybciej i np teraz przy 60stopniach ma 5000obrotow czyli sie zwiekszaja.

Dodane 31.12.2012 (Pn) 0:50

mysle ze juz wszystko bedzie ok i gdy teraz wiatraczek szybciej sie kreci to schladza prawidlowo procesor + nowa pasta pomoze. Pytanie mam czy ma mzostawic w biosie tak jak pozmienialem jak mi falcon poradzil ?

Po temperaturach dysków twardych i GPU widać, że obudowa jest słabo wentylowana.

Nie masz dodatkowych wentylatorów z przodu i z tyłu, prawda? :wink:

z tylu obudowy jest zasilacz i jego wiatraczek a po boku jest wiatrak w obudowie ale on byl glosny i wylaczylem. Podlacze go na sprobowanie niedlugo.

Wciśnij jestem wentylator na przód, a drugi z tyłu. Ten z zasilacza może nie pomóc.

jak niby mam wrzucić do kompa dodatkowe wentylatory ? z przodu przeciez nie ma miejsca na takie cos. tam sa przeciez dyski, cd rom itp

Gralem dzis w Call Of Duty i tak to wygladalo podczas grania:

http://imageshack.us/photo/my-images/50 … uuvox.jpg/

wiatraczek chodzi wiec temp nie podstakuje w czasie gry nawet powyzej 70stopni.