Konwersja avi -> DVD duży problem

Przekonwertowałem sobie avika do dvd winavi converterem i obraz jest gorszy, czasem przycina-jakby brakowało klatek. Co robic. Moze zmienic program na jakis inny? Byle nie nero vision i cucusoft.

Tez mam podobny problem z tym programem. Z tego co wiem film po konwersji nigdy nie bedzie lepszy od materiału wejsciowego, co najwyzej bedzie miał taka sama jakosc Ostatnio znalazłem kilka fajnch tego typu programów na http://www.divx.howto.pl Sprawdz i poszukaj jakiegos innego konwertera.

Witam.

Generalnie zależy to od jakości, rozdzielczości pliku *.avi.

Odpowiem na przykładzie zgrywania materiału z kamery cyfrowej na twardy dysk do pliku AVI (DV). Jeśli plik jest zgrany pełnym strumieniem DV do pliku *.avi (DV) czyli tak jak został zapisany na taśmie cyfrowej to zajmuje ok. 13 GB. Taki plik poddajesz konwersji kodekiem MPEG2 do formatu DVD. Można to zrobić za pomocą programów do cyfrowego montażu wideo.

Spróbuj np. Ulead Video Studio 9 wersja trial 30 dniowa do pobrania ze strony producenta : ULEAD

Jeśli plik *.avi będzie miał mniejszą rozdzielczość niż 720x576 to raczej mogą być problemy z jakością. Dotyczy to także ustawionej wartości bitrate przy konwersji do MPEG2 (DVD).

Rozdzielczosc jest ok. Poza tym jakosc avika jest super. Jednak winavi cos mi psuje przy konwersji. Moze ktos zna jakis konkretny stabilny program?

Witam.

Ulead Video Studio 9. Napisałem powyżej. Poza tym prawie każdy program do NLE.

a ulead zuzywa duzo procka? I czy mi tez nie pogorszy tego avika.

Witam.

Jaki Ty masz procesor ?

Każda kompresja jest stratna.

Jeśli jest to AVI (DV) to tak jak pisałem powyżej 1godz.= ok.13GB.

W UVS9 otwierasz Twój plik *.avi i jeśli nie robisz żadnego montażu to przechodzisz do zakładki SHARE i kodujesz do pliku lub wypalasz płytę DVD (kompresja MPEG2).

Najlepiej po wgraniu tego pliku *.avi wytnij mały fragment np. 3-5 minut i zrób próbę. Będzie szybciej i możesz od razu ocenić rezultat. Użyj płytki DVD RW.

Ale ja mam avika-film fabularny i chce go zgrac na dyska i dopiero potem na dvd. Ja nie zgrywam niczego z kamery itp.

Może ktoś ma sprawdzony program do konwertowania filmów z avi do dvd video?

Złączono Posta : 22.01.2006 (Nie) 0:38

procka mam 3000 pentium - to za mało?

Możesz spróbować Nero Vision, po konwersji film przynajmniej nie tracił na jakości. Ale trzeba uważać, pakiet Nero (szczególnie 7) lubi namieszac w kodekach przy Win XP. Sa później problemy z odtwarzaniem plików avi.

A dodam jeszcze, że kodek mpeg2(ten z którego korzysta Nero) jest płatny, nie ma go w pakiecie.

Witam.

Na jakim nośniku jest ten plik *.avi ?

KAŻDA KONWERSJA JEST STRATNA !!

Chce uzyc do konwersji avika do dvd ulead video studio 9. Avika mam na dysku. Ale ja chce z tego filmu zrobic sobie dvd-video. Najpierw na dysk-sprawdzic i potem wypalic. Wiec zaznaczam sobie tego avika z dysku, potem dodaje go do biblioteki i w zakladce shares wybieram create video file. Program zwraca mi tylko mpg, którego nie idzie wypalic normalnie w nero jako dvd video. Jak konwertowałem sobie winavi video conwerter avi do dvd to tworzyl on mi foldery audio_ts i video_ts, a w video_ts pliki vob. Potem mozna je bylo wypalic jako dvd video w nero(niestety jakosc byla kiepska). Czy nie ma takiej mozliwosci w uleadzie. Chciałbym przed wypaleniem sprawdzic jakosc tego pliku avi po konwersji do dvd video.

Złączono Posta : 22.01.2006 (Nie) 19:43

Chce uzyc do konwersji avika do dvd ulead video studio 9. Avika mam na dysku. Ale ja chce z tego filmu zrobic sobie dvd-video. Najpierw na dysk-sprawdzic i potem wypalic. Wiec zaznaczam sobie tego avika z dysku, potem dodaje go do biblioteki i w zakladce shares wybieram create video file. Program zwraca mi tylko mpg, którego nie idzie wypalic normalnie w nero jako dvd video. Jak konwertowałem sobie winavi video conwerter avi do dvd to tworzyl on mi foldery audio_ts i video_ts, a w video_ts pliki vob. Potem mozna je bylo wypalic jako dvd video w nero(niestety jakosc byla kiepska). Czy nie ma takiej mozliwosci w uleadzie. Chciałbym przed wypaleniem sprawdzic jakosc tego pliku avi po konwersji do dvd video.

Z góry dzieki za pomoc.

A ktos pisał inaczej? Toż chodzi tylko o wizualną stronę. Napisałem o nero vision, gdyż wszystko pięknie zrobi łącznie z menu, a później wypali. Masz nawet podgląd pliku przed nagraniem, mozna polecic jeszcze Cucusoft Video Conventer, tez przerabia bezpośrednio na dvd.

ok. zrobiłem sobie z tego avika mpeg. Jakosc jest niezmieniona w stosunku do avika. Ale 25min avik konwertował mi przez 2 godziny. Winavi zrobil to gorzej ale w 10 minut. Czy mozna skrócic ten czas. czy moze zrobiłem cos nie tak. A moze trzeba zmniejszyc bitrate przy konwersji - ja mialem ustawiony domyslny czyli chyba 8000 kb/s.

Witam.

Wszystko jest w porządku. Im większy bitrate tym lepsza jakość i dłuższy czas przeliczania. Jakość zależy też przede wszystkim od kodeka MPEG2 dlatego są różnice między programami. Czas przeliczania nie powinien stanowić problemu - zostawiasz włączony komputer i idziesz na spacer. W trakcie pracy nad obróbką filmu i konwersją powinny być wyłączone wszystkie programy w tle łącznie z internetem (antywirus, firewall itp.)

Powodzenia. Podkreślam próby można robić na krótszych kawałkach.

Coś za coś, im dłuzszy film tym dłuższy czas kodowania, nawet na szybkich maszynach konwersja trwa długo i zajmuje prawie cały procek, chcąc przyspieszyć ten proces, tracisz automatycznie na jakości.

ok. dzieki za rady. Ale czy do tego avika jest potrzebny az tak duzy bitrate(czyli 8000)?

Złączono Posta : 23.01.2006 (Pon) 14:44

Chce sobie przekonwertowac kilka avików do tego dvd. Cyz mozna ograniczyc jakos wiekosc pliku wyjsciowego-do 4.7 gb. bo ten 25 min fimik zajał mi 1,5 gb. a ja chche ich nagrac 4.

Witam.

DVD Video - wideo bitrate 3000-8000 kbps.

Można, ale wszysto kosztem jakości.

Ponawiam, Nero Vision, możesz ustawić wielkość pliku do 4,7 Gb.

Rozwiazałem swój problem. Super DVD Creator 8.5 przekonwertował mi tego avika w 30 minut(Uleadowi zajeło to 2 godziny), a jak uzyłem nero vision to nie dalo sie tego odtworzyc-zacinało sie co chwile. A niedosc ze szybciej to zrobił to jeszcze w dodatku jest lepsza jakosc. Co prawda jechalem na 100% procka ale bylo warto. Polecam ten program. Jest najlepszy do konwersji avi-dvd video.

próbowałeś ConvertXtoDVD(2.0.12c trial 30dni)??spróbuj:)