Konwersja MP3 PONIŻEJ 64kbps. Czy istnieje taki program?

Przetestowałem kilka programów, i stwierdziłem że dla zwykłego słuchacza najgorszą jakością a zarazem najlepszą rozmiarowo czyli tak jakby waga/jakość (np do telefonu) jest 64kbps mono 44000hz. Najlepszymi programami okazały się MPEG Suite i Audio Commander. Czy jest jakiś kodek/program który przekonwertowałby np. do 40kbps z dobrą jakościa (czyli tony wysokie bo przy 22000hz i poniżej 64 powoli zanikaja). Pewnie za dużo wymagam ale chcę sie upewnić :slight_smile:

Możesz użyć programu mp3 to ringtone gold. :slight_smile:

Za pomocą Media Codera skompresujesz dźwięk do 8Kbps, a za pomocą CDex-a do 32 Kbps. Jednak niestety musisz się liczyć z naprawdę bardzo niską jakością dźwięku. Według mnie mp3 128Kbps i próbkowanie 44,1 KHz to jest absolutnie minimum jakie jest jeszcze do zaakceptowania na przenośne odtwarzacze. Niższe parametry to po prostu jedno wielkie nieporozumienie. Format mp3 jest tzw. formatem stratnym więc jakakolwiek kompresja powoduje utratę jakości i trzeba to brać pod uwagę. Niestety w takim przypadku nie pomoże tutaj nawet najwspanialszy program do konwersji.