Konwerterowanie mts i vob na inne formaty

Dopóki dopóty  MICROSOFT DTV-DVD AUDIO DECODER i MICROSOFT DTV-DVD VIDEO DECODER będą domyślnymi dekoderami w systemie i nie zainstalujesz odpowiednich filtrów i dekoderów zgodnych z Movie Maker , to Movie Maker-em  nic nie “zwojujesz” !

To co ja muszę zainstalować i jak?

Bo jak pobieram coś i później instaluję to są różne rzeczy po drodze do pozaznaczania i nie wiem czy coś muszę zaznaczyć, odznaczyć, czy tak zostawić…

 

Tak na marginesie - możesz czymkolwiek odtworzyć te pliki na kompie ?

Tak np. Windows Media Player, VLC

VLC ma wbudowane kodeki. A jeśli media player je odtwarza to movie maker też powinien je obslugiwać. Chyba że masz coś skopane w systemie . Dlatego sugeruje użycie innego programu do edycji video . Tym bardziej że twój mm ma skłonność do samozamykania .

W podanej paczce kodeków nie musisz nic zmieniać !

Windows Media Player odtwarza mi mts ale vob już nie.

A jaki proponujesz program? Chciałabym żeby był taki podstawowy, łatwy w użyciu i w miarę dobry… Najlepiej taki jak Windows Media Player…

A czy dałoby coś może jakbym odinstalowała go i zainstalowała raz jeszcze? Może nowszą wersję? Mam wersję 2.6

Najważniejszy w pliku wideo jest użyty kodek audio/video . Zmiana rozszerzenia pliku może przynieść pożądane efekty (zakładając , że do tego rozszerzenia przypisany jest odpowiedni splitter) lecz nie zawsze . Niektóre programy , odtwarzacze w telewizorach (SONY - .m2ts BLU-RAY zabronione !) czytają wewnętrzny nagłówek pliku i tak łatwo “w pole wyprowadzić się nie dadzą” . Aby uniknąć konwersji (czas&jakość) należy te pliki “przejechać” TSMUXER-em lub MKVTOOLNIX-em .    

A co to takiego jest?

Ale mi nawet nie chodzi o to żeby to później odtwarzać w odtwarzaczu DVD, na komputerze byle chodziło :slight_smile:

Sam plik .vob bez plików : . ifo i .bup ?

Ale o co chodzi?

jak nagrywam coś nagrywarką z telewizji i później płytkę wkładam do komputera to są tam jakieś pliki jeszcze oprócz vob ale nie wiem po co i co oznaczają oraz jakie…

Wersja 2.6 jest przeznaczona dla win Vista / 7 O ile wiem nowszej nie ma.

Czego nie ma nowsza?

Ja mam Windows 8

Plik na dysku (bez : .ifo i .bup !)

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipOWxOswwgoupYcvBJdsP-M-y_ofYj5hAPe8sLXY?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

bo o bezpośrednim odtwarzaniu pliku .vob z płyty można tylko pomarzyć , ze względu na sąsiedztwo plików : .ifo i .bup !

Dla win 8 jest wersja live movie maker. http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/get-movie-maker-download

No pobrałam to i nic, nigdzie tego nie mam… Dalej mam moje Windows Movie Maker 2.6 a tego co pobrałam i zainstalowałam nie mam. Nie wiem gdzie mam tego szukać. Pomocy

Instalator sieciowy (ściąga pliki) !

W W7 jest tak :

PULPIT - PPM - NOWY - SKRÓT :

“C:\PROGRAM FILES\DVD MAKER\DVDMAKER.exe”

lub :

“C:\PROGRAM FILES (x86)\DVD MAKER\DVDMAKER.exe”

Tylko, że ja nie mam czegoś takiego… W Program files mam nadal moje Windows Movie Maker 2.6 a tego co zainstalowałam z tej strony nie mam :frowning:

Nie wiem, może z inne strony to pobrać, bo wcześniej zainstalowałam i odinstalowałam bo nic nie miałam i teraz ponownie zainstalowałam i to samo.

Zapory ?

Jakie zapory? O co chodzi?

Ja się na tym nie znam, zawsze mam to w files albo w panelu sterowania a teraz nie mam nigdzie…

A ten mój Windows Movie Maker 2.6 muszę najpierw odinstalować i dopiero zainstalować nowy, czy mogę mieć i zainstalować tylko nową wersję?

Instalator jest sieciowy i musi mieć dostęp do Internetu !