Konwertowanie FLAC do AAC - jaki program?


(mihuu) #1

Witajcie, mam pytanie odnośnie konwersji piosenek z FLAC'a do formatu AAC. Niestety moje radio w samochodzie obsługuje tylko mp3/WMA/AAC i AAC jest chyba z tego wszystkiego najlepszy. Zależy mi na jakości bez względu na wielkość pliku. Max bitrate to 320 kbps. I teraz, wybrać ABR, CBR czy VBR? Używam kodeka NeroAAC poprzez Foobara2000 lub poprzez MeGUI. Czy np ABR two-pass byłby dobrym rozwiązaniem? Czy jeżeli bitrate chwilowo przekracza 320 kbps, to plik będzie poprawnie odczytany przez radio?

Pozdrawiam


(XMan) #2

Jaki system, bit :?:


(xyzzyx) #3

Niezmiennie polecam http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html Z ciekawości, jakie radio używasz?, jeżeli czyta AAC to stosuj go.


(mihuu) #4

Alpine CDE-9880R. System mam 64-bit jeżeli o to chodzi :slight_smile: Głównie chodzi mi o to czy wybrać VBR, ABR czy CBR?


(xyzzyx) #5

http://forum.cdrinfo.pl/f16/vbr-abr-64420/ Albo jak już koniecznie chcesz się trudzić to czytaj http://edupomoc.w.interia.pl/poradnik/muza.htm lub http://www.eis.com.pl/virtual/modules.p … &artid=502 Tu cytat z ostatniego linku


(mihuu) #6

OK, więc po przeczytaniu lektury wnioskuję, iż najlepiej będzie wybrać VBR. Teraz jeszcze tylko jedno pytanie. Parametr Q = 0,79 bodajże odpowiada bitrate 320 kbps. Jak wiadomo chwilowo potrafi on skoczyć sporo ponad tę wartość. Czy radio poprawnie wtedy zagra (czy może jakoś obetnie)? Pytam, gdyż radio leży jeszcze w kartoniku i nie mogę tego przetestować :slight_smile: