Konwertowanie na format DVD

Witam,

Czy istnieje program służący do konwertowania filmów do formatu DVD? I jaki polecacie :smiley: Chodzi mi o program podobny to ConvertXtoDVD ale coś freeware, bo ten jest testowy…

viewtopic.php?t=78152

Kilka tutoriali wraz z propozycjami aplikacji :arrow: dla plików *.avi i nietylko oraz dla plików *.rmvb

Więcej programów do wyboru :arrow: Programy do konwersji plików do formatu DVD

No raczej na licencji freeware nic dobrego nie znajdziesz , ale możesz pokoleji używać innych np. 15 dni Xilisoft Video Converter , 15 dni total video conventer , 15 dni WinAvi itp. .

Wiele darmowych aplikacji spisuje się równie dobrze lub nieraz lepiej jak ich komercyjne odpowiedniki więc raczej nie przesadzaj.

Po co zaśmiecać system instalując po kolei wiele różnych programów tylko po to aby zaraz instalować kolejny o podobnej funkcjonalności.

Dokładnie :slight_smile: Nie chcę instalować kilku programów, chciałem jeden a dobry.

Napisz więc dokładnie co chcesz zrobić. Chyba, że problem już został rozwiązany :stuck_out_tongue:

Chciałem np coś do będzie w stanie trochę polepszyć jakość filmu :slight_smile: A przede wszystkim chodzi mi o to że nagrywam na płyty napisy w formacie *.txt i moje DVD raz sobie odczytuje a raz nie i mam tak że na filmie są np. 3 filmy a napisy są do 1 lub 2 a na komputerze jak patrze to są wszystkie. Filmy nagrywam w formacie DivX

Zobacz w jakim formacie są te napisy. Prawdopodobnie twoje DVD nie radzi sobie z różnymi ich formatami (wszystkie mogą być w formie plików *.txt).

Opisiki różnych formatów znajdziesz w w tym temacie (post Formaty napisów).

Jak już ustalisz jakie formaty twój odtwarzacz toleruje a jakich nie, to wystarczy napisy przekonwertować.

Mogę Ci pomóc to zrobić jeżeli podasz mi dokładne informacje:

  1. Formaty napisów obsługiwane przez twoje DVD.

  2. Formaty, których nie obsługuje, a które chcesz przekonwertować.

  3. FPS (czyli ilość kaltek na sekundę) filmu do którego mają pasować.

FPS filmu możesz sparwdzić za pomocą:

:arrow: MediaInfo wartość f/s

:arrow: AVIcodec wartość fps

P.S. Co do polepszania jakości filmów to nie licz na cuda. Można poeksperymentować z różnymi filtrami, ale zazwyczaj zabawa ta nie jest warta zachodu i wynik bywa wręcz odwrotny do zamierzonego :expressionless: