Konwertowanie systemu plików

Witam jestem nowy na tym forum i mam do was pytanie w sprawie konwersji systemu plików z Fat32 na NTFS. Otóż chcę przekonwertować dysk na którym znajduje się mój system, a dokładnie XP. I to moje pytanie czy jeśli przekonwertuję ten dysk z systemem opracyjnym mogę ‘‘popsuć’’ system, pytam się o to ponieważ jestem zielony w tych sprawach. Z góry piszę, że wiem jak konwertować ale nie chcę popsuć kompa ( chcę użyć konwersji z konsoli).

Nic nie zepsujesz. Konwertuj bez obaw. Wcześniej wyłącz niepotrzebne programy, sprawdź czy nie ma błędów na dysku i zrób defragmentację. UPS też może ci pomóc.

Czyli wyłączyć antywira i reszta tak ? I jesteś pewnien że nic nie zepsuje, ponieważ wiesz używam kompa rodzinnego.

Chodzi o to, żeby procesu konwersji nic nie zakłóciło.

Witam.

ja osobiście koncertowałem partycje już kilkanaście razy (oczywiście nie mam na myśli jednej w kółko ) ale podczas tego procesu może się wiadomo wydarzyć wszystko, z tego co pamiętam system plików nie jest modyfikowany na załadowanym Windowsie, ale najbezpieczniej będzie po prostu poczekać do następnego formatu partycji systemowej (reinstalacji systemu ) i wtedy sformatować partycję jako NTFS

No i tu leży problem, ponieważ format szybko nie zostanie przeprowadzony. Ale jeśli nic nie zakłóci procesu konwertacji to nie muszę obawiać się o mój system ? Nie robiłbym tej konwertacji ale chodzi mi tu przede wszystkim o pliki powyżej 4GB

Nie musisz. … Ja myślałem że już skończyłeś …

Sory, że tak marudzę ale jestem zielony w tych sprawach a nie chcę popsuć kompa :slight_smile: Aha i ostatnie pytanie w tym temacie ile to mniej więcej może trwać ?

Zależy od wydajności dysku, ilości danych, fragmentacji plików. Orientacyjny czas to godzina lub dwie. Do dzieła!

Ok już konwertuję na jednym kompie. Aha i jeszcze jedno pytanie jeśli mam 2 dyski. System zainstalowany na C z systemem plików FAT32, a na D mam inne rzeczy i jest on w systemie NTFS i tu moje pytanie. Czy będę mógł wypakować pliki powyżej 4 gb na dysku z systemem NTFS ? Chodzi mi o to czy to, że system działa na dysku FAT32 wpływa na, to czy mogę wypakowywać rzeczy na drugim dysku z NTFS. Oczywiście WinRara mam zainstalowanego na dysku z NTFS.

Skoro na dysku na który chcesz wypakować plik większy niż 4 GB masz system plików NTFS to problemów żadnych nie będzie.

Ok bardzo ci dziękuję bo już myślałem, że drugiego kompa czeka to samo. Wiesz wolałem się dopytać, bo myślałem, że skoro system jest zainstalowany na dysko FAT32 to działa to na oba dyski.