Kopia bootLoadera - przywrócenie

Witam.

jak na razie jest ok.

Mam 4 systemy (XP, Vista, Ubuntu i Mandriva). Grub należy do mandrivy. Chce przeinstalować XP bo mi się poważny błąd w nim zrobił. I teraz jak tu zrobić żeby zachować obecny bootLoader. Bo wiem że windows go nadpisze, nie zauważy Visty i Linuxów. Bo mam tak: uruchamiam kompa i uruchamia się grub w trybie graficznym od mandrivy. Mam do wyboru:

mandriva

ubuntu

windows

Jak wybieram windows to się pojawia boot manager od windowsa i umożliwia wybranie albo XP albo vista.

Pozdrawiam.

A wystarczyło skorzystać z Google.

W forumowej szukajce oraz przyklejonych tematach też sporo byś znalazł. Nastepnym razem skorzystaj z tych opcji zanim zadasz pytanie.

Ech trochę mnie nie zrozumiałeś.

Nie chodzi mi o ponowną instalację (czyli nowego gruba) ale o zrobienie backupu obecnego gruba a później jego (tego starego) przywrócenie. Na google o tym pierwszym to ja wiem że jest.

GRUB nie przechowuje ustawień (a na pewno nie wszystkich) w MBR. Zazwyczaj jest to katalog /boot/grub, którego XP ci nie nadpisze. Wiec jak zainstalujesz ponownie i podasz taką ścieżkę przy instalacji to będziesz miał wszystkie ustawienia.

może to

E to powyższe nie bedzie dobre. Potrzebuję coś innego.

Jeśli nie będzie dobre to się sam pomęcz.

Zawsze możesz instalować wszystko od początku :slight_smile:

wystarczy przecież ponownie walnąć gruba do mbr (chroot na system grub-install /dev/hda)