Kopia całego dysku - "lustrzane odbicie"

(Gregoryfx) #1

Witam, chciałem zrobić kopie całego dysku (na dysku twardym są utworzone 2 partycję NTFS, o pojemność 80GB) wraz z systemem operacyjnym Windows XP Professional OEM SP3. Dokładnie rzecz biorąc chciałem zrobić "lustrzane odbicie" dysku na drugi dysk twardy, tylko tak aby po przeprowadzonej "operacji" wszystko było tak samo jak na pierwszym dysku i co najważniejsze wszystko działało.

Czy taką możliwość da mi program Acronis True Image ? Czy polecacie coś innego do zrobienia "lustrzanego odbicia" dysku wraz z systemem, programami i różnymi innymi plikami ?

Pozdrawiam.

(Groldominika) #2

Acronis True Image Home

(SMDOBPRO) #3

CloneGenius

(Gregoryfx) #4

Podane programy na pewno wykonają działanie prawidłowo ? Podzieli dysk na partycje automatycznie tak samo jak był podzielony dysk pierwszy ?

(Groldominika) #5

Nie znam CloneGenius więc Ci nie powiem. Natomiast od 3 lat korzystam z Acronis True Image Home obecnie wersja 2011 i program nadaje się do tego świetnie. Polecam na prawdę. Bardzo prosty i intuicyjny.

(Gryf00n) #6

do wykonania kopii twardziela możesz użyć także gparted tylko na nowym twardzielu musisz wcześniej utworzyć puste partycje nie mniejsze niż te na

starszym nośniku ,gparted do klonowania używa w tle narzędzia ntfsclone

GParted ->ppm -> copy na starej partycji

następnie

ppm-> paste -> na nowej pustej partycji i Apply

jeśli to partycja systemowa to jeszcze

Manage Flags -> wybrać "boot" (na nowej partycji) -> gotowe

Genius Clone także używałem za każdym razem wykonował kopie posektorowe bezproblemowo.

Jedynie mam uwagę aby przed procedurą klonowania sprawdzić stary nośnik na wypadek ponieważ istniejące błędy

także będą przenoszone na nowszy nośnik, do kontroli stanu twardziela polecam użyć

MHDD

MHDD all

tutek do tworzenia kopii w Acronis

oraz w

HD Clone

(pakierhakierxd) #7

Polecam Acronis True Image Home ja używam wersji 2010 na VIście 32 bit i Windows 7 64 bit i wszystko fajnie działa :stuck_out_tongue:

tylko 1 minus znalazłem taki że po przywróceniu antywirus avg się sypie znikają litery w programie itp :stuck_out_tongue:

i nie da się go usunąć w normalny sposób

a tylko w taki pobrać najnowszą wersję i ją zainstalować :slight_smile:

czy ktoś kto ma 2011 ma taki problem :stuck_out_tongue:

(Groldominika) #8

W przypadku antywirusów to normalne zjawisko. Myślą one że modyfikowało się rejestr i stąd błędy. Dla tego obraz dysku należy wykonywać bez zainstalowanego antywirusa.

(pakierhakierxd) #9

ale trochę wtedy jest zabawy :stuck_out_tongue: jak ja robię backup co jakiś czas na 2 komputerach to za każdym razem usuwać antywirusa :]

ale szczerze to nie problem zainstalować ponownie :stuck_out_tongue:

(Gregoryfx) #10

Wykonałem kopiowanie całych dysków Acronis True Image Home, wszystko wykonało się automatycznie, dzielenie partycji itp. Po podłączeniu wszystko działa, jak bym miał stary dysk :slight_smile:

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.