Kopia danych w formie aktualizowanego obrazu partycji


(Einsteinps) #1

Witam.

Jakie polecicie rozwiązanie do automatycznego wykonywania kopii danych? W firmie jest 5 komputerów. Jest to biuro rachunkowe. Programów jest kilka wszystkie zainstalowane na partycjach systemowych. W związku z tym chciałbym zrobić obrazy partycji systemowej tych komputerów, umieścić je na dysku sieciowym i raz dziennie aktualizować te obrazy o pliki zaktualizowane i utworzone tego dnia.


(adam9870) #2

Może Paragon? paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Nie wiem tylko jak z wykonywaniem automatycznych kopii przyrostowych.

Proponowałbym: obraz dysku lub partycji systemowej poprzez Paragon (jednorazowo) i backup danych z dysku poprzez Cobian Backup - można łatwo oskryptować i wszystko robi się automatycznie. Musisz tylko wiedzieć które dane backupować, czyli gdzie programy użytkowników przechowują dane lub bazę danych.

Albo backup narzędziami wbudowanymi w Windows.


(Einsteinps) #3

Wolałbym aby program robił aktualizował kopię obrazu partycji niż tylko robił kopię poszczególnych folderów. Po prostu ciągle doinstalowywane są jakieś programy, a więc za każdym razem trzeba byłoby sprawdzać gdzie te programy zapisują dane/mają bazę danych i ciągle konfigurować program aby uwzględniał te lokalizacje przy robieniu kopii.

Po prostu chciałbym aby w sytuacji gdy dysk ulegnie awarii, to montujemy nowy dysk i przywracamy kopię obrazu partycji, która zawsze przy takim rozwiązaniu byłaby najaktualniejsza.

Ewentualnie program zamiast aktualizować kopię obrazu partycji o pliki zmodyfikowane i utworzone, mógłby za każdym razem robić tę kopię na nowo. Tylko zastanawiam się czy to rozwiązanie nie obciążałoby zbyt komputera na którym jest robiona kopia partycji no i sieci LAN.


(Gryf00n) #4

Polecam przetestować nadarzającą się okazję O&O Disk Image Pro ver.6

Po instalacji programu będzie również można stworzyć wersję bootującą tego narzędzia tzn LiveCD

które pozwoli operować na wykonywaniu kopii/backupu pozasystemowo

strona promocyjna

http://www.oo-software.com/en/special/etr429