Kopia Firefox i Thunderbird

Witam,

Chciałbym sobie zrobić formata i przy tym zrobić sobie kopie zapasową Firefox-a (zakładek, haseł i ustawień) oraz Thunderbird-a. Co możecie polecić by zachować te wszystkie dane?

Zalecono mi tylko skopiowanie całego profilu w Firefox-ie i to załatwi sprawę z hasłami itd?

Jeśli chodzi o Thunderbirda to nie mam pomysłu…

Firefox wersja 10.0

Thunderbird wersja 10.0

MozBackup 1.5.1 to program do kopiowania profili ff i Thunderbirda-opisy,komentarze do programu mówią wszystko

aha jest po polsku

http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P … 12613.html

Firefox -> zakładki -> importowanie i kopie zapasowe -> utwórz kopię

Thunderbird jak masz pocztę przez POP3 to wystarczy sobie przekopiować folder z Documents and Settings -> dane aplikacji, jak przez IMAP to nie wiem.

Ewentualnie możesz jeszcze użyć MozBackup.

Z Thunderbirdem tak samo, wystarczy gdzieś przechować, najlepiej cały katalog Thunderbird (ten ze ścieżki C:\Users\twoja nazwa użytkownika\AppData\Roaming\Thunderbird), tam jest profil.

Później, po formacie, kopiujemy ten katalog w to samo miejsce, instalujemy Thunderbirda i mamy wszystko jak przed formatem.

Można też użyć programu http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P … 12613.html

Dobrze ci radzono, w danych aplikacji skopiuj foldery Mozilla i Thunderbird, po formacie wgraj czyste wersje tych programów i ręcznie kopiuj te foldery z powrotem :slight_smile:

W końcu udało mi się znaleźć czas na zrobienie formata i zrobiłem tak jak radziliście skopiowałem cały katalog Thunderbird-a i chodzi pięknie :slight_smile: natomiast nie jest już kolorowo z mozilla hasła skopiowały się, zakładki nie wszystkie… ponieważ posiadałem listę na pasku zakładek jeszcze… i właśnie jej nie ma… przywrócenie przez import i kopie zapasowe niestety nie idzie, macie jakieś pomysły? dodam , że bookmarkbackups są kopie ale w formacie json tylko ze nie wiem jak to przywrócić bo przez ten import i kopie zapasowe nie idzie to otrzymuje komunikat nie udało się przetworzyć pliku kopii.

Za pomoc z góry dzięki.

teraz włączyłem przeglądarke i wgl nie mam zakładek…

http://firefox.bajo.pl/834,eksport,i,im … ladek.html

Nie wiem czy czytałeś mój post wyżej napisałem dokładnie ,że ta metoda nie działa bo otrzymuje komunikat “nie udało się przetworzyć pliku kopii zapasowej”.

Problem rozwiązany

Dla zainteresowanych:

A więc tak, wrzucamy katalog profilu tak jak opisywaliście wyżej, który skopiowałem wcześniej.

Wchodzimy do katalogu profilu następnie szukamy pliku places.sqlite oraz (jeśli istnieje) places.sqlite-journal - usuwamy je.

Kolejną rzeczą jaka robimy to wchodzimy do folderu bookmarkbackups i sprawdzamy czy FF nie stworzył nowych backupow z nowego dnia jesli stworzyl to usuwamy je, by zostały te z naszymi zakładkami. Odpalamy i ff pobiera ostatnią nasz backup czyli nasze zakładki :wink: jeśli tak się nie stanie to trzeba wejść w zakładki -> zakładki nieposortowane i wybieramy importuj eksportuj zakładki i przechodzimy do przywroc… i wybieramy który dzień nas interesuje :slight_smile: