Kopia partycji C na nowy dysk z 8GB na 20GB

Witam

Chciałbym przenieść partycję systemową z WinXP Pro SP3 z dysku o pojemności 8GB na dysk 200GB, partycję systemową 20GB. Do tego celu używałem programów z tej listy http://www.searchengines.pl/Backup-i-klonowanie-dyskow-t21332.html, ale każdy z programów który testowałem (a była ich większa połowa) robił po prostu klona partycji, z wielkością 8GB, a nie tak jak chcę - czyli 20GB. Jak mogę to zrobić? Przeszukałem już sporo stron za pomocą google, ale nic ciekawego nie znalazłem, a męczę się już z tym od kilku godzin i nic :confused: Nie działa także komenda xcopy c:\ d:\ /E - w pewnym momencie zatrzymuje się kopiowanie. Kopiowanie plików za pomocą Norton Ghost 14, startując z płyty także niewiele dała - niby skopiowało na partycję 20GB, windows startuje, ale po ukazaniu się ekranu powitalnego, a właściwie tła ekranu powitalnego (ekran z wyborem użytkownika), dalej nic nie idzie. Nie działa wtedy także ctrl+alt+del. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł na kopię partycji systemowej na nowy dysk z większym rozmiarem partycji systemowej? Będę wdzięczny za pomoc.

Ja bym raczej próbował powiększyć partycje z 8 do 20 po przeniesieniu

Mam przykre doświadczenia z powiększaniem partycji dlatego chciałbym tego uniknąć… No ale jeśli nie znajdzie się żadnego wyjścia to niestety nie będę miał wyjścia…

Przed powiększeniem musisz zrobić porządek na dysku

Porządek na dysku raczej mam. Te partycje które mogły by być połączone są sformatowane. Tylko pytanie czym zwiększyć pojemność partycji? Znaczna większość poleca Partition Magic, ale ja właśnie nie jestem do niego przekonany.

To zmień przyzwyczajenia (żarcik) Nie mam z nim zbytniego doświadczenia, ale sobie dałem rady za pomocą google i forum

Tu masz opcje dla xcopy :

http://technet2.microsoft.com/windowsse … c1045.mspx

i najlepiej będzie wykonać to kopiowanie z poziomu Konsoli Odzyskiwania. Uwaga na oznaczenia literowe partycji.

Powinno raczej być coś takiego :

xcopy D:\*.* E:\*.* /e /s /h