Kopia Płyty DVD

Siema

Mam takowy problem:

Mam sobie płytke DVD w odtwarzaczu działa normalnie ale nie da się do niej zrobić kopi zapasowej.

Prubowałem tak normalnie kopiować przez clonedvd i nie da rady może jakieś pomysły?

Spróbuj skopiować płytke Alcoholem 120%.Moze on da rade

Płyta jest jednym słowem zabezpieczona przed piractwem???

trzy słowa…

Nie chodzi o piractwo tylko błąd odczytu pewnie dlatego że jest deczko porysowana i da rade jakoś np. zwolnić obroty napęcu czy coś aby dało się skopiować?

Złączono Posta : 15.03.2006 (Sro) 16:11

zapomniałem dodać że pokazuje się błąd CRC

nie wiem czy dobrez kojarzę ale to chyba błąd sumy kontrolnej więc występuje duże prawdopodobieństwo posiadania przez Ciebie nielegalnej kopii tegoż programu :mrgreen:

Zle ci się wydaje :roll:

CRC- bład danych uszkodzenie lub problem z odczytaniem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/CRC

Kurde dajcie sobie spokój z tym piractwem. Jest to oryginalna płytka która ma za dużo rys i nie chce jej stracić kurde. A jeżeli nawet pirat i co z tego?;/

A masz może jakiś sposób żeby jednak dało rade to przegrać?

Mozna uzyć programu:

http://www.idg.pl/ftp/download/pc_3946/badcopy3.exe

Ale marne są szanse na odzyskanie, ale spróbowac warto :slight_smile:

Yep Bad Copy Pro pomaga… przekonałem sie na jednej grze zwanej: Prince of Percia Warrior Within… jak mialem uszkodzyony jeden pliczek i zgralem go do tego oto programiku przejechalem go tym programem i potem gra bez najmniejszego błędu się pięknie zainstalowała :slight_smile: nie wiem czy pomoglem ale przedstawilem swoj problem ktory wlasnie o to ty programikiem rozwiązałem :wink: Pozdro

a on jest za free?;>

A jednak dobrze mi się wydaje :slight_smile:

A cxzy ten błąd może być wywołany przez napęd?

również może być wywołany przez napęd np. przez jego zabrudzenie:

źle odczytane dane i tyle

A jak można wyczyścić napęd?

WIem że można przez jakieś płytki czyszczące ale słyszałem że ona bardziej brudzą czy coś tam innego robią że nie są najlepsze

ona ma może 3 miechy także jest na gwarancji i jak dam do serwisu to mi za free wyczyszczą ładnie pięnie?

może jednak nie słuchaj tej rady - to nie są urządzenia z czasów głowic magnetofonów.

Możesz spróbować użyć płyty czyszczącej napędy - choć takie sposoby nie zawsze się sprawdzają.

Piszesz, że masz na gwarancji napęd - więc zadzwoń do serwisu, opisz problem i wtedy uzyskasz informację czy zapłacisz za to czy nie. Zresztą w serwisie masz gwarancję, że zrobią ci to dobrze (przynajmniej w teorii)

jak zepsują to nowe dadzą

albo powiedzą że uszkodzenie było nie do naprawienia ale jeśli tak będzie domagaj się wymiany na nowe. Masz to zapewnione ustawowo :slight_smile:

O ile te uszkodzenie nastapiło z jego winy a nie jako wada sprzętu to bedzie problem. Wątpie, żeby to była wina napędu. Jesli moze przegrywać/kopiować normalnie na innych płytach CD to przyczyna jest gdzie indziej. Możliwe jest też uszkodzenie nośnika lub jego zabezpieczenie przed kopiowaniem.

miałem płytke z filmikami włorzyłem do nagrywarki DVD nie chciało się przegrać z 3 filmiki włorzyłem do nagrywarki CD i wszystko się ładnie zgrało.

I w ogóle od jakiegoś czasu w nagr. DVD są błędy CRC. Wcześniej nawet o takim błędzie nie słyszałem.

Mam nagrywarke Piorneer