Kopia programu nero

mialem kiedys oyginalna cd z progsem nero jeszcze w wersji 5. wypalilem sobie drugia na wszelki wypadek. ostatnio okazalo sie ze nie moge znalzc oryginalu i zostala mi tylko kopia. czy to wystrczy aby w firmie legalnie zainstalowac? szkoda kupowac pakiet bo ten w zupelnosci do wypalenia raz w miesiacu wystraczy. ? czy niebiescy nie beda mieli powodu aby sie przyczepic??

Tak, wystraczy w koncu to kopia bezpieczenstwa.

Ale lepiej bylo by miec orginałą wrazie jakiejs kontroli bo, wątpie aby w takie bajeczki wierzono :roll:

Zenek Rolnik na jakiej podstawie tak piszesz ??

Sama kopia nadaje się tylko do kosza, jeśli nie masz faktury zakupu owej wersji.

Jednak nawet jak będziesz miał fakturę i kopię to również może nie wystarczyć, ponieważ dla licencji należy mieć dwa dowody zakupu:

faktura i nośnik.

Jeśli masz tyko fakturę, a nie masz oryginalnej płyty, to straciłeś licencję i powinieneś zakupić nową, tym bardziej, że jest to firma.

Instalując obecnie Nero, o którym piszesz, możesz narazić firmę na nieprzyjemności.

:okulary:

ale ja dostalem cd w wersji oem tz. z nagrywarka wiec faktura jest ale na caly sprzet lacznie z cdrw ktora jest w sprzecie

Na fakturze powinno być wyszczególnione, że jest w zestawie oprogramowanie Nero.

Teraz jeszcze kwestia czy możesz używać kopię jeśli zgubiłeś oryginał ??

http://www.kopipol.kielce.pl/prawo_autorskie.htm

Ustawa o prawie autorskim reguluje kwestie sporządzenia kopi programu.

Rozdział 7 Art.75.2

Wydaje sie w takim razie, że jeśli posiadasz fakturę zakupu i kopię właściwej wersji Nero to możesz być legalnym użytkownikiem Nero.

Jednak nie wszystkie nagrywarki są sprzedawane z oprogramowaniem, wg mnie na fakturze powinno być wyszczególnione Nero.

:okulary: