Kopia systemu na płytki i z powrotem

Witam

Trochę to będzie pokręcone ale myślę że mnie zrozumiecie :slight_smile:

Mam laptopa Acer’a w którym padła płyta główna (jakiś roczek temu)

Chcę z niego wyjąć dysk twardy, kupić obudowę i mieć jako zewnętrzny.

Więc w tym wypadku musiałbym się pozbyć systemu z dysku.

Jeśli naprawiłbym acerka to chciałbym przywrócić system na dysk aby móc na nim ponownie pracować.

Teraz mam toshibe i gdybym włożył do niej dysk z acerka, przywrócił system przez recovery tak aby był jak nowy, bez śmieci, itp :slight_smile:

to co mogę zrobić z tym systemem żeby później móc go jakoś zainstalować na całkiem pustym dysku w acerze.

Kopia zapasowa chyba nie wchodzi w gre bo na pusty dysk się nie przywróci, myśląc logicznie, czy może się mylę?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

EDIT :slight_smile:

System Windows 7 Home Premium 64 bit

Możesz zainstalować system (ten na którego masz licencję) wykorzystując kod z naklejki pod spodem laptopa.

Przeczytaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Tak, wiem ale chodzi mi o zatrzymanie wszelkich sterowników. :slight_smile:

Sterowniki zapewne można pobrać ze strony producenta.

A nie ma innego sposobu na zatrzymanie tego systemu? Z tymi sterownikami itp. Nie można zrobić obrazu systemu, czy czegoś w tym stylu?

Kopię dysku lub partycji możesz zrobić za pomocą Paragon Backup & Recovery

Instrukcja

Ale chodzi mi o to by zainstalowany system wraz ze sterownikami, zrzucić na płytki, bądź utworzyć obraz (jeśli się da) któy mogę trzymać na tym dysku lub na innym kompie i w razie czego zainstalować tenże system na pustym dysku. Kopii zapasowej raczej nie przywrócimy gdzieś gdzie nie ma w ogóle systemu? :slight_smile:

Proponuję użyć darmowego programu DriveImage xml. Możesz go uruchomić na jakimkolwiek kompie. Dysk podłączasz jako zewnętrzny i tworzysz kopię partycji systemowej. Obraz tej partycji możesz zapisać na dysku kompa, lub na innej partycji tego dysku (jeśli istnieje). Obraz zapisywany jest w wybranym folderze w postaci plików mieszczących się na płytach CD.

Wystarczy w programie Paragon Backup & Recovery wybrać opcję utworzenia płyty startowej tzw. Recovery Media, następnie uruchomić z niej komputer i z jej poziomu odtworzyć obraz. Przeczytaj:

paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html