Kopia systemu Vista

Witam.

Mam następujące pytanie mam zainstalowany w swoim laptopie oryginalny windows Vista Home Premium i zainstalowane na nim różne programy i kilka gier.

Czy mogę teraz utworzyć kopię zapasową systemu na płycie ale chodzi mi o taką kopię że gdy padnie system to zeby po wgraniu jej miał sam system tak jak przy zakupie czyli sam system bez zaisnatowanych programów ani gier??? jesli tak to jak moge ja wykonac

Nie. Nie możesz chyba że odinstalujesz wszystkie programy.

Trochę za późno na taką kopię - najlepiej jest to zrobić zaraz po zainstalowaniu systemu operacyjnego wraz ze wszystkimi sterownikami i kompletem poprawek z Windows Update.

Niestety nie odinstalujesz wszystkiego dokładnie :frowning: Pozostanie masa syfu.

Pozdrawiam

a czy jak sciagne taka wersje visty i wpisze swoj klucz to czy bedzie to oryginalna wersja i czy jak sciagne viste to moj klucz zadziała

Musi to być wersja dokładnie taka sama jak Twoja. W większości przypadków takie działanie jest skuteczne. Co do legalności to Microsoft na pewno by tego nie zaakceptował. Jeśli podczas instalowania klucz zostanie zaakceptowany i później aktywacja systemu się powiedzie to będzie wszystko OK.

Pozdrawiam