Kopia zapacowa partycji.... Czym

Witam bardzo często mam kłopoty z kompem i wiem że można jakimś programem zrobić obraz partycji i potem tylko na sformatowany dysk wgrać ten obraz z CD bootujących… Wiem jak zrobić to w Ghost Norton ale bladego pojęcia nie mam jak zrobić z tego dyski bootujące… Bo Ghost zapisuje we własnym formacie…

Może ktoś używa i pomoże, albo może znacie jeszcze inny program

Pozdrawiam :smiley:

w poniedziałek kup sobie najnowszy komputer świat bedą naprawde świetne programy do robienia obrazów partycji i dysków itp :stuck_out_tongue:

start>akcesoria>narzedzia systemowe>kopia zapasowa :wink:

Acronis-a nie polecam. Musialem instalowac system od nowa pomimo kilku obrazow zrobionych tym softem, zaden nie zadzialal.

Probowalem kilku programow tego typu i polecam Ghost-a. Szybkie, bezproblemowe robienie i przywracanie obrazow dyskow.

Kazdy program bedzie zapisywal obraz we wlasnym formacie.

Ghost-a musisz miec na plycie (iso). Wrzucasz plytke do napedu, odpalasz kompa z CD, wskazujesz obraz (z plyty lub dysku), pare minut i gotowe.

popieram adamus_pl ghost to najlepsze narzedzie do robienia kopi zapasowych dysku. pare minut i po problemie

Tajemniczy proponuje sprawdząc linki do stron które podajesz. Kosz strona jest niestety mało legalna bo podaje trefne linki.

MAM LEPSZY SPOSOB NA TAKIE CYRKI:…-Wejdź do konsoli odzyskiwania i wydaj takie polecenia:

cd system32\config [Enter]

ren system system.old [Enter]

copy system.old system [Enter]

Exit [Enter]

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 0:43

ALBO TAK…-1. Włóż dysk startowy systemu Windows XP do stacji dyskietek lub dysk CD z systemem Windows XP do stacji CD-ROM, a następnie ponownie uruchom komputer.

Po pojawieniu się odpowiedniego monitu kliknij w celu zaznaczenia wszelkich opcji wymaganych do uruchomienia komputera z dysku CD.

  1. Po pojawieniu się ekranu „Zapraszamy do programu instalacyjnego.” naciśnij klawisz R, aby uruchomić Konsolę odzyskiwania.

  2. Jeśli na komputerze skonfigurowano podwójny lub wielokrotny rozruch, wybierz instalację, do której chcesz uzyskać dostęp z Konsoli odzyskiwania.

  3. Po pojawieniu się odpowiedniego monitu wpisz hasło administratora. Jeśli hasło administratora nie zostało ustalone, naciśnij po prostu klawisz ENTER.

  4. W wierszu polecenia konsoli odzyskiwania wpisz następujące polecenia, naciskając po każdym z nich klawisz ENTER:

md tmp

copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak

copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak

copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak

copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak

copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

delete c:\windows\system32\config\system

delete c:\windows\system32\config\software

delete c:\windows\system32\config\sam

delete c:\windows\system32\config\security

delete c:\windows\system32\config\default

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system

copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software

copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam

copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security

copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

tomala218

Pozwól, że spytam - czy działania, które tu proponujesz sprawdzasz na kompie, który użytkujesz ? - pytam w aspekcie tego tematu.

Pozdrawiam

tomala218 > kopia tego: http://xforum.pl/lofiversion/index.php/t616.html

To jest przywrócenie “dziewiczej” kopii rejestru > mamy z głowy sterowniki i część programów, to ma zastosowanie kiedy chcemy odzyskac dane.

http://support.microsoft.com/kb/307545

“Po zakończeniu tej procedury zostanie utworzony rejestr umożliwiający uruchomienie systemu Windows XP. Utworzenie i zapisanie tego rejestru nastąpiło w trakcie początkowej instalacji systemu Windows XP. Dlatego wszelkie zmiany i ustawienia wprowadzone po zakończeniu instalacji zostaną utracone.”

Acronis.

yonagold teraz w Komputer Świat jest Paragon Drive Backup 8. Jest godny polecenia.

Witam!

Muszę stanąć w obronie Acronis’a - to bardzo dobry program i jest szybszy od Ghost’a - ja nigdy z nim nie miałęm problemów - nie można generalizować, że jak komuś coś nie wyszło to program jest “be”.

OK ale napiszcze albo jakies info jak to zrobic krok po koru urzywam Norton Ghost 10 pl