Kopia Zapasowa CD-Audio-pytania

Witam was czy mozna zrobić kopie zapasową nowej płyty CD nie tracąc na jakości(Kopia zapasowa dla siebie nie jest niedozwolona )

Może da się skopiować w tym samym formacie nie wiem jaki to jest wave? i nagrać na 2 cd ale czy to bedzie grać? i w jakiej jakosci najważniejsze…Dzięki za odp z góry

Spróbuj tę płytę sklonować, ewentualnie zrób jej obraz ISO a potem go wypal. Kopia zrobiona w ten sposób będzie teoretycznie identyczna pod względem jakości dźwięku.

Pytanie, czy ta płyta audio nie jest zabezpieczona przed kopiowaniem? Jeżeli jest, to w kopii (o ile uda się ją zrobić), mogą być szumy lub trzaski.

Mam jedną płytę Roxette, której nie da się skopiować, dlatego zgrałem ją do plików WAVE i nagrałem te pliki na CD-R. Nie słyszę różnicy w jakości dźwięku między tą moją kopią a oryginałem.

Najwierniejszą kopię zrobisz programem EAC (Exact Audio Copy) i nie chodzi tylko o dźwięk. W prosty sposób przegrasz płytę programem CloneCD lub dowolnym innym do nagrywania płyt. Przegrywając jakkolwiek nie stracisz jakości. Zgrywając do jakiegoś innego formatu pliku jeśli nie chcesz stracić jakości musisz wybrać format bezstratny (np. FLAC).