Kopia zapasowa dysku i dokumentów


(Szymonnowak4) #1

Jak zrobić kopie zapasową CAłEGO DYSKU C ?


(Szymonnowak4) #2

postanawiam robić formata


(strażak) #3

Poczytaj http://support.microsoft.com/kb/302894/PL/ i tutaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20 - Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP

Miłej lektury :smiley:


(Szymonnowak4) #4

zrobiłem kopie najważniejszych danych i nie wiem czy dobrze ale zapisałem na dysku d


(Remix) #5

Witam!

Przecież to nie ma sensu...

Jak zrobisz obraz partycji Ghost'em, następnie sformatujesz dysk, po czym przywrócisz obraz partycji - to będziesz miał stan końcowy równy początkowemu.

Obraz partycji robi się z dwóch powodów:

  1. Żeby zaoszczędzić sobie czasu, który jest potrzebny na instalację systemu - wtedy robimy obraz partycji po zainstalowaniu na nowo systemu i wszystkich sterowników, ewentualnie po zainstalowaniu dodatkowo najpotrzebniejszych programów.

  2. Dla bezpieczeństwa - kiedy często eksperymentujemy z różnymi programami i istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia systemu, to robimy obraz partycji, który w razie kłopotów pozwoli nam szybko uzyskać stan systemu z momentu robienia obrazu partycji.

W twoim przypadku proponuję najważniejsze dane zgrać na płytę, sformatować dysk i po zainstalowaniu systemu na nowo + wszystkie sterowniki, zrobić sobie obraz partycji - jak już tak bardzo chcesz :slight_smile:


(Szymonnowak4) #6

mam tylko jeszce 1 pytanko przy ostatnim formacie (pól roku temu aż do dziś) komputer chodzi wolno czy było to związane z nieodłączonymi kablami USB od drukarki itd. i nieodłączonego kabla od neta?


(squeet) #7

:?

Post kosz.

Ostatni raz ostrzegam - za takie OT-y będą ostrzeżenia.


(strażak) #8

Zgadza się... Jest to bardzo prawdopodobne.


(sdar) #9

O pisanie OTów -> KOSZ