Kopia zapasowa dysku

Mam dwa takie same dyski zewnętrzne. Jakiś czas temu zrobiłem kopię jednego na drugi, najprostszą metodą kopiuj-wklej. Teraz doszło trochę plików na dysku źródłowym i chcę je przekopiować na dysk będący kopią. Metoda kopiuj-wklej jest dość męcząca, bo Windows pyta o każdy powtarzający się folder osobno (można zaznaczyć ,dla wszystkich", ale tylko dla plików w danym folderze). Uruchomiłem narzędzie ,kopia zapasowa" w Windows 7 i chyba to był błąd, bo kopiowało parę godzin, dochodząc ledwie do połowy paska, rozmiar dysku będącego kopią zwiększył się o 140 gb, więc przerwałem kopiowanie, bo od czasu ostatniej kopii nie doszło aż tyle. Teraz dysk będący kopią nadal jest niekompletny, natomiast ma 140 gb nie wiadomo czego, bo po otwarciu dysku nie ma nic, co by te 140 gb zajmowało (zajęte miejsce w Mój Komputer 521 gb, zaznaczenie wszystkich folderów pokazuje zajętość 381 gb, więc tajemnicze 140 gb znajduje się nie wiadomo gdzie). I pytanie, co teraz? Jak się pozbyć tego tajemniczego 140 gb i jak zrobić tą kopię?

Hej,

Jeśli chodzi o kopiowanie tylko zmienionych danych, to warto zainteresować się programami do synchronizacji danych - na przykład bezpłatnym Free File Sync.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję, ten program to chyba to, czego mi potrzeba. Pytanie tylko, jak się teraz pozbyć tych 140 gb, które mi wykonało narzędzie ,kopia zapasowa" systemu Windows? Mogę oczywiście sformatować dysk i zrobić kopię jeszcze raz, ale trochę bez sensu jest kasować i ponownie kopiować ponad 350 gb.

Hej,

Może po prostu podłącz dysk, włącz ustawienia kopii zapasowej i z poziomu ustawień powinno dać się usunąć pliki kopii zapasowej.

Pozdrawiam,

Wszystko się pięknie udało - zarówno z usunięciem kopii, jak również program Free File Sync sprawdził się znakomicie. Dzięki wielkie za pomoc.