Kopia zapasowa ponad 180GB?

Witam,

znajomemu pojawił się “dymek” z informacją żeby zrobić kopię zapasową. To co widziałem na szybko to:

  1. są 2 kopie zapasowe; każda po ok. 40GB

  2. jest stała pora robienia kopii - w Jego przypadku raz na tydzień

  3. kolejna kopia nie może zostać wykonana gdyż ma zajmować 180GB

Stąd pytania. Czy można całkowicie wyłączyć wykonywanie kolejnych kopii zapasowych? Jest jedna tuż po zainstalowaniu WIN7.

Czy omijać jakieś opcje przy tworzeniu kolejnej kopii? Czy następne kopie są tak samo ważne? Czy powstałe wcześniej kopie muszą zostać?

Ogólnie dziwi mnie to, że nie zrobiono żadnych zmian w ustawieniach a przez tydzień wielkość kopii wzrosła z 40GB do 180GB przy takim samym zagospodarowaniu dysku.

Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam

mazi1984

ps. problem może błahy, ale proszę o pomoc

napisz po polsku

mazi1984

Kopia zapasowa w Windows 7 to bardzo ryzykowny sposób na wykonanie kopii zapasowej plików.

KB973455

Przy próbie przywrócenia plików z utworzonego obrazu często pojawia się błąd odczytu konfiguracji wskazanej kopii zapasowej.

Jeżeli zaczyna brakować miejsca na wskazanym dysku, gdzie składowane są pliki kopii zapasowej, to Windows Backup usuwa najstarszą kopię zapasową.

Do kopii systemu operacyjnego polecam Clonezillę.

Pozdrawiam.

Dzięki FadeMind!

Właśnie takich porad szukałem. A jeszcze jedno: wyłączyć całkowicie tworzenie kopii? Chodzi mi o tę sugestię, która pojawia się w “dymku” w WIN7.

Pozdrawiam

Otwórz

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum akcji\Zmień ustawienia Centrum akcji

Pozostaw puste miejsce obok Kopia zapasowa systemu Windows w sekcji Komunikaty dotyczące konserwacji.