Kopia zapasowa przed formatowaniem

Mam takie pytanie do wszystkich, którzy robili chociaż raz w życiu format dysku i wiedzą, jak się za to zabrać. Ogólnie dopiero pierwszy raz robię format, bo mój system od pewnego czasu “szwankuje” i postanowiłem postawić Windowsa od nowa. Niestety mam mały dylemat. Czytałem na kilku forach, że przed formatowaniem należy sporządzić kopię zapasową, ale nie wiem konkretnie czego. Czy wystarczy, że zgram sobie na pendrive’a, albo na płytę instalatory sterowników, a po sformatowaniu je zainstaluje? Jakich sterowników/plików musiałbym zrobić kopie? Nie mam żadnych swoich sterowników na dyskach przenośnych, bo wszystko pobierałem z internetu :frowning: Proszę doradźcie…

Jeśli nie wiesz, jakie do czego potrzebujesz sterowniki, to zapodaj nam konfigurację Twojego sprzętu - dokładne info jaka płyta główna, jaka karta graficzna, itd. Bez tego nikt Ci nie powie, jakich potrzebujesz sterowników. Inna sprawa to jaki Windows instalujesz, tego też nie napisałeś.

PS. Najprościej jednak będzie, gdy w reinstalacji osobiście pomoże Ci jakiś Twój kolega, który ma w tym doświadczenie.

Kopia zapasowa to kopia danych użytkownika, czyli to co wg. Ciebie jest ważne, np. zdjęcia, dokumenty, filmy itp.

Jeśli masz więcej niż 2 partycje na dysku (np. systemową + drugą) to możesz to wszystko przegrać na tą drugą. Ważne jest aby podczas instalacji nowego systemu zaznaczyć odpowiednią docelową partycję, czyli tą z systemem.

Ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to lepiej żeby Ci ktoś bardziej doświadczony w tym pomógł.