Kopia zapasowa Windowsa. Czy to legalne?

Witam mam windowsa na 4 cd oryginał media center edytion. I zastanawiam sie czy by nie wykonac kopie winy bo płyty sa w coraz gorszym stanie z kazda instalacja sa bardziej pocharowane a nie bardzo mi sie pisze kupowac nowego windowsa i tu moje pytanie

  1. Czy można wykonać kopie zapasowa ?

  2. Jeśli tak to jak ?

Tak, masz prawo wykonać kopię zapasową nośnika (tylko i wyłącznie na własny użytek).

-oczywiście musisz posiadać oryginalną płyte i licencje.

Kopię wykonasz np. programem alcohol http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lcohol+120%+1.9.7.6221 clonecd itp.

jako legalny użytkownik systemu Windows możesz zamówić sobie nowy zestaw nośników wprost od microsoftu w zupełności za darmo

Ideolog Pierwszy raz o tym słysze :o możesz powiedzieć o tym coś wiecej albo pokazac gdzie można dokonac takiego zamówienia ?

Oczywiście że mogę, tak sie składa, że pracuję w sklepie komputerowym i już nie raz zamawialiśmy nośniki do Windowsa a nawet certyfikaty autentyczności w miejsce tych zniszczonych albo zagubionych.

Cała akcja polega na tym, że na Certyfikacie Autentyczności jest tzw. ID to jest niezbędne aby zweryfikować autentyczność systemu w przypadku zagubienia takowego nr należy przedstawić dokument zakupu produktu . Zamówienia należy dokonać na stronie Microsoftu bądź należy wybrać sie do sklepu komputerowego będącego partnerem firmy Microsoft. W większości przypadków nie ponosi sie żadnych kosztów za pośrednictwo.

Jedyny mankament to czas - realizacja takiego zamówienia trwa około 2 tygodni z racji tego że przesyłka przychodzi z Irlandii.

Należy pamiętać, że wymianie podlegają tylko wspierane wersje Windows od Win XP wzwyż. Wiecej znajdziesz na stronie Microsoftu :slight_smile: