Kopie danych komputerów firmowych

Witam

Poszukuje informacji nt oprogramowania do zabezpieczenia danych komputera w postaci tworzenia kopii bezpieczeństwa które potem można przywrócić po awarii komputera.

Chodzi mi o coś w stylu Norton Ghosta. Z ghosta raczej zrezygnuje bo ich warunki licencyjne są niezbyt przyjazne.

Co polecicie zamiast znanego wszystkim Ghosta?

Pzodrawiam

Jeśli chodzi o alternatywę dla Ghosta, to polecam Acronis True Image.

Programy do robienia obrazów dysków nie są jednak tym samym co programy do robienia kopii zapasowy. Program do backupów robi okresowo kopie wybranych danych, np. codziennie o godz. 16. archiwizuje dany katalog. No chyba, że będziesz codziennie robił obraz dysku :wink: Albo dane komputerach nie zmieniają się.

Z komercyjnych najlepsze (i nie najtańsze) do backupów są np. Symantec Backup Exec albo CA BrightStor ARCserve Backup. Jeśli nie potrzebujesz jednak archiwizować baz danych w loci itp. to może coś prostszego wystarczy, np. darmowy Cobian Backup.

z tymi darmowymi jest trochę ślisko…co innego w domu co innego w firmie…a to jest firma państwowa więc…

Wiem wiem że okresowe backupu muszą być.

Ja jednak teraz potrzebuje programu który zrobi te zrzuty i w każdej chwili po awarii będę im mógł postawić systemy.

Jak najbardziej polecam Acronis True Image. Używałem go w sporej firmie, ani razu nie zawiódł, prosty i szybki w obsłudze. Do tego posiada możliwość aktualizacji wcześniej stworzonego obrazu. Warto w niego zainwestować.