Kopiowanie a zużycie pamięci


(vanderneels) #1

Zauważyłem, że w czasie zwykłego kopiowania plików z partycji na partycję, bądź też z napędu CD na dysk gwałtownie wzrasta zużycie pamięci RAM, co mocno spowalnia komputer. Zjawiska nie ma, gdy używam programu Copy Handler. Czy da się jakoś tego uniknąć bez użycia programu?


(aju) #2

Program Copy Handler działa na zasadzie wysokiego prorytetu. W momencie kiedy zaczyna działa ogranicza pamięć dla innych programów i dlatego sam dla siebie ma zdecydowanie większe pole do popisu.

Wdg. mnie tak na takiej zasadzie działa ten program.

O przyspieszeniu kopiowania na partycji nie słyszałem, powinno pomóc zakup szybszego procesora i dokupienie pamięci ram. :smiley:


(vanderneels) #3

Właściwie nie chodzi mi o szybkość kopiowania, ale fakt, że jeśli NIE używam tego programu, to zużycie RAM (mam 512) dochodzi do prawie 100% i komputer bardzo zwalnia, co jest uciążliwe. W przypadku kopiowania przy użyciu Copy Handlera komputer nie zużywa tyle RAM-u i wszystko chodzi w tym czasie płynnie. Pytanie, czy da się coś zrobić, by komputer nie zwalniał w czasie kopiowania bez użycia programu?


(Mayster X) #4

a próbowałeś defragmentować dysk ... ??


(vanderneels) #5

Defragmentuję regularnie.