Kopiowanie całego dysku do pliku na inny dysk. Coś jak Ghost

Witam!

Poszukuję oprogramowania coś w typie Nostron GHost, mianowicie musi to być płyta bootowalna, gdzie będę mógł skopiować cały dysk do jednego pliku na inny dysk. Aplikacja musi obsługiwać format plików NTFS! Nie chce póki co GHosta, ponieważ przy dużych dyskach po prostu mi się “sypie”, albo kopiowanie trwa zbyt długo, niż gdyby można to było zrobić kopiując partycje spod Windowsa.

Co moglibyście zaproponować? Wolałbym by aplikacja nie byłą odpalana z DOSa, dlaczego? ponieważ raczej będzie MARNIE obsługiwać system plików NTFS, z wiadomych względów… a nawet przy odpalaniu takich cudów jak NTFS Reader dla DOSa, transfer znacznie moim zdaniem zmaleje.

Myślę że może istnieje coś dobrego jak GHost? a może nawet coś darmowego?

DriveClone… coś takiego pod DOSa było kiedyś… też mizerne! i też sypało się na dużych partycjach.

I raczej odpadają bootowalne płytki z Linuxem, ponieważ też będą miały problemy z obsługą NTFSa mimo to że już zaadaptowano wsparcie dla NTFSa, ale ja potrzebuje czegoś takiego jak nortron ghost, wkladam płytę czekam i mam gotowy interfejs do kopiowania dysku.

A może ktoś bawił się najnowszą wersją GHosta? i coś tam ponaprawiano?

zawsze miałęm z ghostem problemy… zawsze! (tylko jeżeli chodziło o NTFSa).

Chodzi mi o możliwość Tworzenia kopii zapasowych swojego (lub kogoś przed modyfikacjami, naprawami) dysku wraz z systemem i zainstalowanymi aplikacjami by potem móc bez problemu wgrać cały obraz z układem partycji na jakikolwiek dysk docelowy.

prosze o pomoc

dziękuje za ewentualne odpowiedzi

pozdrawiam.

Przeczytaj tutaj: http://clonezilla.org/

Używam tego narzędzia i do tej pory nie narzekam. Nie ma ŻADNEGO ( !!

Spróbuj tego:

http://www.acronis.com/homecomputing/do … 9_d_en.exe

W ostatniej gazecie Next jest zestawienie takich programów.:mrgreen:

http://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/

Jedyne do czego moge się przyczepić to defragmentacja z poziomu Livecd (posiadam poprzednią wersje 8.5).

acronis true image

lub darmowa alternatywa

clone maxx

dzięki wielkie za propozycje, użyłem darmowej wersji Trial True image jest to na prawde świetny program, musze jeszcze sie pobawić czy ma funkcje generowania bootable obrazu :slight_smile:

CloneZilla sypała mis ię podczas startu… po 6 minutach i tak nie chciała się włączyć, pozatym nie dało się jej odpalić na Virtual PC, by podejrzeć obraz ISO jak to tam działa.

Mam jeszcze do Was pytanie, potrzebuje takiego samego programu ale tym razem chciałbym skopiować partycję Linuxa do pliku, Ghost pod linuxa :), pewnie potrafi to Clone Zilla, a coś jeszcze?

dzięki za ewentualną pomoc

Nie wiem jakim cudem CloneZilla mogła się posypać ale spoko. Na Virtualboksie na pewno by poszła. Może to Cię zainteresuje:

http://www.linux.pl/?id=distro&show_distro=99

http://www.linux.pl/?id=distro&show_distro=99

Te dystrybucje mała o wiele większe zastosowanie niż tylko tworzenie kopii zapasowych.

Pozdrawiam!