Kopiowanie danych pomiędzy Linuxem a Windowsem


(Grzywaczewski) #1

Witam

Szukam jakiegoś programu w celu kopiowania danych o wybranej godzinie pomiędzy Linuxem a Windowsem. Coś w rodzaju WinSCP lub Cobiana. Chodzi o to aby program zalogował się na serwer linuxowy pobrał co trzeba i zakończył sesję. Chyba, że w 2-gą strone będzie łatwiej? - tzn może jest jakiś dobry program pod linuxa?

Mam co najmniej 2-a kompy, na jednym 2k lub XP a na 2-gim jakaś dystrybucja linuxa - kompy są w sieci (widza się - nie problemu z połączeniem przez np. putty, WinSCP). Chce zrobić tak, aby dzięki jakiemuś programikowi zainstalowanemu na windzie automatycznie dostać się do wybranych plików (o konkretnej godzinie), które są na linuksie i je zaciągnąć na windę- powiedzmy, że chodzi o automatyczną archiwizację .

Pozdrawiam


(Gryf00n) #2

może Visual wget będzie pomocny

tutaj

info


(Grzywaczewski) #3

już patrze - licencję ma niby GNU czyli można przyjąć, że jest freeweare?-i do firm tez za darmo? - juz zagłębiam się dalej w programik :wink:. Chyba jednak nie o to chodziło - mozne łączyć się ze stronami lub ściągnąć http z serwera - ale czy można nim połaczyć się z serwerem i zaciągnąć dane??-może i tak ale gdzie tego szukać?


(roobal) #4

W przypadku Linuksa zainteresuj się Cronem, w którym konfigurujesz co i kiedy i jak często ma wykonywać czynność, do tego można napisać niewielki i prosty skrypcik, który będzie sterowany przez Cron. W tym wypadku Linux łączyłby się z WIndowsem i na niego wysyłał pliki.

Pozdrawiam!