Kopiowanie danych z ATA na SATA

Witam.

Posiadam dwa dyski - jeden starszy ATA, nowszy - SATA.

System zainstalowany jest na SATA, zaś na ATA znajdują się pliki, które chciałbym skopiować na SATA. Podłączyłem oba dyski tak, iż system wykrywa mi dysk ATA, jednakże otworzenie partycji znajdujących się na tym właśnie dysku jest niemożliwe. Konieczne jest sformatowanie dysku, czego ja nie chcę, gdyż myśląc logicznie, chcę odzyskać pliki.

Proszę o pomoc odnośnie tego problemu, w jaki sposób mogę odzyskać dane z ATA, jak pominąć opcję formatowania.

Jeśli będą potrzebne jakiekolwiek informacje na temat systemu/sprzętu/BIOSu - proszę pisać.

wylacz proste udostepnianie (we wlasciwosciach folderow, zakladka widok) i przypisz sobie (kontu) prawa do zawartosci dysku ATA…

Wykonałem, i nadal wyświetla się informacja, iż partycja ta jest niesformatowana.

Proszę o dalszą pomoc.

o tym, co Ci sie wyswietla nie pisales… w takim razie, uzyj testdisk -> http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk i zmien partycje na ntfs (bo, sa pewnie raw)

Mi się wydaje, że kolega nie ustawił zworek prawidłowo jeden dysk powinien mieć ustawioną zwrokę na master a drugi na slave, radze to sprawdzić przed zawracaniem sobie głowy jakimikolwiek programami.