Kopiowanie danych z DVD

Witam. Nie wiem dlaczego, ale gdy kopiuje dane z napędu DVD użycie procesora wzrasta do 100%, komp tak strasznie chodzi, że widać jak się tnie myszka :stuck_out_tongue: a kopiowanie całej płyty DVD trwa prawie 40min. Nie wiem co może być tego przyczyną, dodam, że moj napęd to LG GSA-H55N (nagrywarka :slight_smile: ) procesor - Athlon 3500+ 64bit s939. Z góry dziękuję za pomoc.

sprawdź czy to się dzieje na innych płytach, jeśli nie to coś z płytką nie tak, jak na wszystkich to z nagrywarką.

Przed chwilą sprawdziłem na innych plytach i nadal to samo ;/

Jeśli możesz to spróbuj przeczyścić laser wilgotną szmatką (delikatnie) i wysusz.

Miałem to samo na LG GSA-H42L i chodzi o to, że prawdopodobnie Twój napęd pracuje w trybie PIO. Spróbuj przestawić na DMA. U mnie się nie dało i wymieniłem nagrywarkę na GSA-H62N SATA i wszystko śmiga jak należy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Można wiedzieć gdzie? :slight_smile:

Złączono Posta : 03.10.2007 (Sro) 19:26

Dodam jeszcze, że nagrywarke kupiłem kilka tygodni temu, więc zabrudzony laser raczej odpada…

Prosze bardzo:

669d11077df19bf6m.jpg

Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzenie komputerem>Menedżer urządzeń i wybierasz Kontrolery IDE ATA/ATAPI klikasz dwa razy na podstawowy i pomocniczy kanał IDE potem klikasz na Ustawienia zaawansowane w tryb transferu ustawiasz na DMA.

Działa :smiley: Naprawde serdeczne dzięki za pomoc!