Kopiowanie plików z płyt zatrzymuje sie po jakimś czasie

Witam.

Mam nowego laptopa (ok. miesiac) MSI Ex625 i mam z nim następujący problem:

Nie mogę nic skopiować lub zinstalować z płyt CD/DVD. Wkładam płytę do napędu, uruchamia się Autoodtwarzanie, mogę normalnie zajżeć do folderów znajdujących się na nośniku. Zaczynam kopiowanie/Instalowanie i dalej wszystko jest dobrze. Po jakimś czasie wszystko się zatrzymuje. Dalej jest pokazane ile czasu zajmie kopiowanie, prędkość kopiowania itp, ale nie ma żadnych postępów. Mam Windows 7 i Ubuntu. Pod tym pierwszym kopiowanie poprostu się zatrzymuje, a gdy chcę anulować kopiowanie wszystko zacina sie na jakis czas. Na ubuntu wyskakuje informacja o błędzie kopiowania pliku.

Odinstalowałem napęd i zasinstalowałem jeszcze raz i dalej jest tak samo. W7 nie pozwala mi zainstalować sterownika dołączonego do laptopa bo twierdzi że ten już zainstalowany jest aktualny.

Wydaje mi się że jest tak już od dłuższego czasu (rzadko używam płyt, a wcześniej myślałem że to wina starych plyt z których próbowałem coś skopiować), ale w miedzyczasie udalo mi się zainstalować windowsa i ubuntu, i dlatego wydaje mi się że napęd nie jest uszkodzony.

Proszę więc was o pomoc. Co zrobić żeby sprawdzić czy to wina sprzętu, sterowników, czy może jeszcze czegoś innego. Najlepiej oczywiście by było żeby ktoś wiedział jak to naprawić :]

jedyne słuszne rozwiązanie to serwis gwarancyjny