Kopnięty komputer!


(Kos@) #1

Ostatnio czesto w moim regionie zdarzaly sie burze. Odłączylem kompa od prądu, ale nie od łącza tel. Nastepnego dnia komp nie uruchamial sie i sam nic nie moglem zrobic. Oddalem go do serwisu, tam go "naprawili" bo sie włącza. Mam jednak prblem. Monitor zwariowal. Mam niby 1024x768, tak jak bylo wczesniej, nic nie zmieniałem. jednak obraz jest rozciągnięty poza obszar wyświetlania. Nic nie daje przestawienie w menu monitora (sony trinitron multiscan 210es), rozdzielczosc tez nie ma znaczenia. Karte grafiki mam tę samą (nVidia Geforce IV 440MX). Może ktoś wie jak to zmienic?

!!


(Damian) #2

Popatrz we właściwościach swojej karty graficznej czy nie ma takiej opcji. Możesz również poszukać jakiegoś programu służącego do tego celu...


(lazikar) #3

A jakie masz sterowniki do karty?? Może w ustawieniach nView masz ustawione na roztaw poziomy. Jak tak to zmień na klon. :smiley:


(Adarek) #4

Sprawdz kompa na innm monitorze , u kolegi . Albo inny monitor (sprawny) na tym samym kompie. Podmień karty dla sprawdzenia.

To samo robią w serwisie i biorą za to kase - wnioski sam wyciagniesz.


(Xiao19) #5

oddaj do serwisu i tyle monitor

jak nic niepomoze >ustawienia instalacja sterownikow itp.


(Damian) #6

Nie wykluczone,że w Windowsie się coś porąbało...


(Kos@) #7

Niewykluczone, ale nie bede formatowal dysku bo mam poprawki, dokumenty i inne programy z updatami. Tak sobie pomyslałem moze ze sie monitor rozmagnesowal? Podobno cosik takiego dzieje sie czasami jak jest odłączony od prądu. Sprawdziłem tez wtyczke od monitora. Nie ma 1 bolca, tak ma byc(model monitora juz podałem)? Sprawdźcie na wlasnych kompach, a sterowniki zmienilem na Forcewary 61.76 czy jakoś tak.

Ale pamietam, ze kiedys mialem takie opcje w sterowniku, jakie są normalnie w monitorze. Gdybym mogl to przestawic to byloby OK, ale nie moge tego znaleźć, może ktoś wie gdzie to jest?(trochę podobnie wygląda do tego menu, w którym można przesówać obszar wyświetlania)


(Damian) #8

Z rozmagnesowaniem, to chodzi o to,ze jeśli np. do monitora przystawi się magnes to powstają kolorowe plamy i żeby je zniwelować,trzeba rozmagnesować monitor...Nowsze monitory mają w sobie taką opcję,a t tych które owej opcji nie posiadają,trzeba robić to innymi sposobami. Np. taką jaką podałeś wyżej...Więc problem napewno nie leży w "rozmagnesowanym monitorze".

Pozdrawiam!


(Sloter) #9

Tak, mniejwiecej w środku.

Najleprzą opcją wydaje mi się propozycja Kamy wtedy dowiesz się wiecej i będziesz miał jasno postawioną sytuację, ja osobiście zaniósłbym go do serwisu :smiley:


(lazikar) #10

Raczej lepiej sprawdzić kompa z innym monitorem wtedy bedzie wiedział czy monitor jest uszkodzony czy nie. :smiley:


(Krzysiel) #11

Ustaw odpowiednio herce w monitorze . obraz pod wpływem innych ustawień w hz rozciąga sie i piepszy .


(Mbartek) #12

Troche niemożliwa opcja:

zobacz czy karta nie ma ciśniena na opornikach (wypukłę oporniki) może przez gniazdo telefoniczne przedostało sie za wysokie napięcie??

Sprawdź inny monitor i jeżeli jest ok to oddaj swój do serwisu, jeżeli nie jest ok to weź np, od kolegi innż karte graficzną. A jeżeli to nie pomorze (musi pomóc) to sprawdzaj komponent po komponencie aż znajdziesz przyczyne (patrz- jak to robią w serwisie :slight_smile: ).