Korepetycje z C++

Witam Mam trzy pytania. Co powinno się robić na korepetycjach z c++. Czy pisanie suchego kodu nauczy człowieka programować, bo przeczytałem, że aby programować trzeba wiedzieć jak wygląda organizacja pamięci oraz w jaki sposób przechowywane są dane i instrukcje. Drugie więc pytanie brzmi czy znacie jakieś książki o organizacji pamięci i o sposobach przechowywania danych i instrukcji.Trzecie pytanie to czy humanista może się nauczyć programować bo podobno trzeba się nauczyć myśleć informatycznie. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Wg. mnie, zależy w jaki sposób ta wiedza zostanie przekazana … Z tego co widzę, to ty szukasz owych korków. Na pewno jakiś znajomy, ma jakieś tam pojęcie o tym, to co za problem zapytać czy ci nie wyjaśni kilku rzeczy ? A jeśli nawet nie, od czego jest forum/google?

Jeśli chce, to co stoi na przeszkodzie ?

Troszkę dziwne pytanie… Nie wiem jak to jest myśleć informatycznie. Dam może przykład: Chcesz siostrę (np. nauczycielke j. polskiego) nauczyć programować, co za problem ? Jeśli sama wie czego chce, i na prawdę zależy jej na tego typu umiejętnościach to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy upór/wytrwałość w dążeniu do celu i vou la (tak to się pisze?)

Pozdrawiam