Korzystanie z dwuzakresowego routera

Witam

Właśnie kupiłem router TP-LINK TL-WDR4300. Poprzez oprogramowanie konfiguracyjne z płytki producenta, skonfigurowałem sieci 2.4 GHz i 5 GHz. Komputery widzą i łączą się z siecią 2.4 GHz, a tej 5 GHz nie widzą. W ustawieniach routera, w zakładce “Dual Band Selection” mam zaznaczone “Concurrently with 2.4GHz and 5GHz (802.11a/b/g/n)”. Co mam zrobić żeby także sieć 5 GHz była widoczna?

Pozdrawiam.

A komputery wspierają 5GHz? Jeśli nie to się niepołączą ani też nie zobaczą takiej sieci.

Laptop Samsung RV720 z aktualnymi sterownikami do karty sieciowej (Broadcom 802.11n), właśnie zaktualizowałem firmware routera, a laptop dalej nie widzi 5 GHz :frowning:

Może to kwestia jakiś ustawień?

Musisz dokładnie sprawdzić w dokumentacji, czy karta WiFi wspiera tryb 5GHz.

Witam,

w zasadzie podobny problem

zakupiłem wczoraj nowy komputer Asus n76vz(win8) wyposażony w kartę sieciową intel centrino wireless n2230. korzystam z routera tp link WDR4300 dwuzakresowego w którym na starym komputerze korzystałem z zakresu 5ghz. Mam skonfigurowane oba pasma ale problem jest w tym że mój nowy komputer nie widzi w ogóle sieci z zakresu 5ghz. sprawdzałem na stronie producenta karty sieciowej i tam jednoznacznie pisze że obsługuje oba zakresy. Jeżeli ktoś wie jak to rozwiązać to będę zobowiązany. Proszę pisać do mnie tak po ludzku bo nie jestem jakimś super specjalistą komputerowym:)