Korzystanie z linuxa ( początkujący użytkownik )

witam ,

nigdy nie korzystałem z innego systemu niż windows , czy korzystanie z LINUXA wymaga jakiejś wiedzy jak programowanie albo coś w tym stylu bo chcialbym taki system zainstalować na swoim dysku twardym :oops:

pozdrawiam

// Poprawiłem Twój post - kolor zielony/czerwony jest zastrzeżony.

Kaka’

Użytkowanie takich dystrybucji jak openSuse czy Ubuntu nie wymaga “niczego w tym stylu”.

Polecam Linux Mint.

O ile do używania GNU/Linux nie jest potrzebna ta wiedza tajemna to nade wszystko wymagane jest logiczne myślenie, współpraca z wujkiem Google, który zna odpowiedzi na wszelkie dręczące użytkownika pytania i trochę cierpliwości. Należy również pamiętać, że GNU/Linux to system zupełnie inny od takiego windowsa. Ja sam mogę powiedzieć, że instalowałem GNU/Linux nie wiedząc o tego typu systemach praktycznie nic i cóż… po 11 próbie instalacji wszystko śmigało bardzo miło :slight_smile:

Tak więc jeżeli chcesz uniknąć jakiś niespodzianek, radzę najpierw troszkę poczytać o wybranej dystrybucji.

Oczywiście nie chcę Cię w żaden sposób zniechęcać, tylko zakomunikować, że lepiej najpierw poczytać niż instalować 11 razy tak jak ja :slight_smile:

Ja radzę zapoznać się z tym jak to instalować i potem powoli powoli z google isc do przodu. Oraz nie rezygnowac windy odrazu.

Ja miałem podobną sytuację jak nr47 :smiley:

Na początku jak zainstalowałem Linuxa (Suse) to miałem z nim problemy. Całkiem inna bajka. Na dodatek cały czas coś się sypało :frowning:

Ale się nie poddawałem. Google i fora byli moimi braćmi :wink: Co prawda zrezygnowałem z Suse i przerzuciłem się na Ubuntu ponieważ ten kameleon był wolny jak …

Dalej już szło z górki.

Moim pierwszym Linuksem byla Mandriva 2007. Z instalacja nie mialem problemow, z obsluga tez nie. Radze ogladnac prezentacje na dobreprogramy.pl o partycjonowaniu dysku do nistalacji Lina.

Ogolnie z jakas prosta dystrybucja nie powinienes miec wiekszych problemow.