Korzystanie z neta na czudzy koszt

(Janek Marek) #1

Witam mam pytanko, może dla niektórych może być one z gatunku tych głupich , ale ...

Chodzi mi mianowicie o to, czy ktoś kto zna szczegóły mojego połączenia sieciowego, tj. adres fizyczny, adres IP, maskę podsieci, serwer DNS itp. może połączyć się z netem na mój koszt ? Był u mnie dziś dwóch kumpli, jeden trochę "dziwny" maniak komputerowy, chwile czasu mnie nie było w pokoju, wracam patrzę a tu wśród otwartych okienek na pulpicie jest jedno, to ze szczegółami połączenia sieciowego, a przed "kolegą" kartka, długopis i rzędy cyferek....

Jeśli ktoś wie, niech śmiało pisze :slight_smile:

(Lin) #2

Wątpie, żeby chodziło o korzystanie przez niego z twojego neta, bardziej bym się obawiał z jego strony jakiegoś włamu na twój komp !!

(Zbych ) #3

Jeżeli masz dynamiczne łacze i adres przypisany przez DHCP a ktoś spisał od ciebie MAC adres karty to może ten MAC wykorzystać do utworzenia sobie łącza i korzystania z internetu , ale w takim przypadku kiedy on będzie korzystał z neta a Ty załaczysz kompa to pierwszy komunikat po załadowaniu systemu jaki się pojawi to będzie "konflikt adresów karty sieciowej"

(Janek Marek) #4

z tego co mi wiadomo on myśli o podłączeniu sobie netu, nie wiem w jaki sposób. Z tym włamem to przez firewall'a miałby utrudnione zadanie, a nie wygląda mi on na hakera :smiley:

:o , ja wiem kiedy internet chodzi a kiedy nie, a jeśli chodzi o konflikty, to ja k mi coś gość namiesza to mu zrobie konflikt na miarę trzeciej wojny światowej...

(Zhao Zhuxi) #5

Niezłych masz kumpli...

Sprawdź w BIOS-ie, czy nie masz opcji zmiany adresu MAC karty.

(fiesta) #6

A po co w BIOSIE :?

Można to zrobić bez problemu z poziomu okienek :stuck_out_tongue:

(squeet) #7

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75828

marecki002 skąd masz internet? Może po prostu idź i powiedz providerowi, co zrobił Twój kolega, co przepisał itp, a on najlepiej Ci powie, czym to grozi, bo przecież nikt jak on zna architekturę swojej sieci...

(Janek Marek) #8

squeet masz racje, dzięki za linka, na razie nic się nie dzieje z netem (mam internet drogą radiową, od prywatnej firmy), a gdyby coś było nie tak to kontaktuję sie z moim "dostawcą" netu, powinien wiedzieć najlepiej co w tej sytuacji zrobić, w końcu nie zajmuje się tym od tygodnia...

A swoją drogą to teraz będę zwracał uwagę kogo dopuszczam do komputera...